6 груд. 2023 09:28
6 грудня відзначаємо День Збройних сил України. Сьогодні захисники та захисниці приймають вітання. Також вшановуємо пам’ять тих, хто поліг за нашу незалежність. Зранку президент Володимир Зеленський та Головнокомандувач Валерій Залужний записали привітання українським воїнам.
Зеленський звернувся до громадян у незвичний спосіб – глава держави записав відеозвернення по дорозі до стіни пам’яті. Він наголосив, що кожен повинен відвідати це місце та "подивитись нашим захисникам в очі та просто помовчати".
«У цій тиші тоді просто подумати, усвідомити та порівняти цей ранок та той, який був 651 день тому», – сказав президент.
Він пригадав, що було гучно та страшно, але страх програв і тепер про нас почув весь світ. Він закликав пригадати, як було важко тоді та, як не соромно тепер та пам'ятати завдяки кому це стало можливим. Він також знову повторив, що ми захищаємо своє.
«В нас є ті, хто довів і доводить буде по-нашому. Доводить щоденно. Ті, хто б'ється за нас на передовій, в окопах, танках, літаках. У всіх родах військ та у кожній бригаді. На нашому Сході, нашому Півдні, нашій Півночі та по всій території нашої країни», - додав Зеленський.
Головнокомандувач Валерій Залужний у день Збройних сил України подякував всім, «хто робить свою важку роботу».
«Схиляю голову перед вашим подвигом! Перед кожним солдатом, сержантом і офіцером. Особливо перед тими, хто сьогодні у вогні боїв та під обстрілами, у холодних замерзлих окопах та руїнах міцно тримає оборону та нищить підступного ворога.
Саме ви, незважаючи на звання та посади, стоїте за майбутнє наших дітей. Це те, заради чого ми боремося, не маючи права на поразку.
Гордий за кожного, хто сьогодні перебуває в лавах Збройних сил України.
Україна не здається – завдяки вам. І завдяки вам я знову і знову переконуюсь - як би важко нам не було, але точно не буде соромно!» - сказав Залужний у своєму відеозверненні.
6 груд. 2023 08:07
Кожного року, 6 грудня, відзначаємо чи не найважливіше свято – День Збройних сил України. Це професійне свято всіх військовослужбовців нашої держави.
День ЗСУ заснували у рік проголошення української незалежності. Саме у 1991 році, при ухваленні закону «Про Збройні сили України». Дата збігається із Першим зимовим походом Армії УНР.
Особливого змісту набуло свято саме після 2014 року, коли російська армія вторглася на українську територію. Десять років поспіль Збройні сили України показують світові, що є потужною силою, знищуючи зло на своїй землі.
Кожен їх крок на полі бою – це боротьба за життя нації та країни. Попри складнощі воїни йдуть до перемоги. Тому День ЗСУ традиційно став днем вдячності українським захисникам. Сьогодні прийнято вшановувати героїв, що полягли за незалежність.
Навіть під час широкомасштабної війни Збройні сили нарощують свою потужність. Проходять навчання за кордоном, опановують нові види зброї та діляться своїм досвідом із арміями НАТО. Згідно рейтингу Global Firepower, на початку 2023-го ЗСУ посіли 15 сходинку в рейтингу найсильніших армій світу, покращивши свої позиції на 7 пунктів.
Склад Збройних сил України
6 грудня маємо ще одну дату, коли українські захисники проявили небачену мужність у боротьбі за незалежність. Сталося це в 1919 році під час походу Армії УНР тилами Червоної та Добровольчої армій. Керував – Михайло Омелянович-Павленко. Подія отримала назву Зимовий похід.
Історики називають його «витвором» воєнного мистецтва Української революції (1917-1921). Саме тоді українські армійці успішно застосували методи партизанщини для боротьби із ворогом, який значно переважав своєю чисельністю. Воїни досягнули головної мети – зберегти армію УНР.
Завдяки Зимовому Походові в українській державності не було перерви між роками 1919 і 1920. Елементи державності — влада, населення, територія — всі ці 5 місяців були в руках Української Народної Республіки — в різний час, в різних місцях, але все на території України.
Цей рік має ще одну особливість. Адже після переходу Православної церкви на новоюліанське літочислення День Святого Миколая маємо 6 грудня. Раніше його відзначали 19 грудня.
Зазначимо, що календарна реформа проходить добровільно, хоча на законодавчому рівні маємо затвердження нових дат свят, що залежать від церковного календаря.