Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
ср, 28 лютого
+7
$   38.21
  41.3

30 трав. 2023 10:11

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Події
0

89

0

Затримали інформатора, який шпигував за Силами оборони на Донбасі

Затримали інформатора, який шпигував за Силами оборони на Донбасі

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру за вчинений злочин.


завантаження

Служба безпеки затримала на Донеччині ще одного інформатора головного управління генерального штабу ЗС РФ (більш відомого як ГРУ). Він збирав для окупантів розвіддані про місця дислокації та шляхи переміщення Сил оборони в районах Слов’янська, Лиману та Миколаївки.

Про це повідомляє СБУ.

Особливу увагу приділяв маршрутам руху українських військових колон, які переправлялись через р. Сіверський Донець у напрямку Бахмута.

Також зловмисник передавав агресору координати місцевих заводів та залізничної інфраструктури.

Розвідінформація потрібна була загарбникам для підготовки повітряних ударів по українських об’єктах, у тому числі із використанням дронів.

За матеріалами слідства, ворожим поплічником виявився мешканець звільненого Лимана, якого дистанційно завербувала російська воєнна розвідка.

Для передачі розвідданих він перебував «на зв’язку» з розвідником штурмового батальйону спецназу ГРУ та навідником танкової роти ворожої тактичної групи «Купол».

Встановлено, що комунікацію підтримували через заборонену соцмережу «Одноклассники».

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру за вчинений злочин.

Фігурант перебуває під вартою. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину.


0
0

27 трав. 2023 13:03

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Події
0

82

0
Малюк розкрив деталі підриву Кримського мосту та жовтневої атаки на кораблі РФ у Севастополі

Василь Малюк розповів Дмитру Комарову деталі окремих гучних спецоперацій


cbef9b265c9eb06de5dbe8df8f70b491

Успішна атака морських дронів на кораблі Чорноморського флоту РФ у Севастопольській бухті в жовтні минулого року була спланованою спецоперацією СБУ. А Кримський міст як логістичний шлях російських військ є законною ціллю для України.

Про це голова Служби безпеки України Василь Малюк розповів Дмитру Комарову в фільмі «Рік. За кадром». Він розкрив деталі окремих гучних спецоперацій, котрі провела СБУ під час війни.

«Відносно ситуації з Кримським флотом, а саме атаки водними бойовими дронами, то СБУ була автором того оперативного задуму і реалізовувала його», – зазначив Василь Малюк.

За його словами, СБУ проводила унікальну спецоперацію, що пошкодила російські кораблі, разом із Військово-морськими силами України.

Стосовно підриву Кримського мосту, то Василь Малюк вважає, що поки зарано виносити інформацію про деталі спецоперації на широкий загал, аби не надавати ворогу додаткових даних.

«Відповідно до норм нашого чинного законодавства і міжнародного, звичаїв і традицій ведення війни, і з врахуванням того, що то був логістичний шлях, який ми були зобов’язані ворогу перерізати, певні такі заходи здійснювалися. Кваліфікують вони (росіяни – ред.) там по-своєму, як теракт. Ув’язнили більше 20 своїх співгромадян, інкримінують кожному з них певну співучасть», – відзначив Голова СБУ.

Також Василь Малюк додав, що представники західних спецслужб відзначають високий професіоналізм СБУ та багато в чому переймають наш досвід.

7df0ee6f15d5b0f9f6658decd85b3559

Рік. За кадром. Спецслужбіст. Спецпроєкт