Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
чт, 16 січня
+1
$   42.27
  43.53

Запам’ятовуємо вірші з дітьми без сліз: як просто вивчити вірш

27 груд. 2024 18:00

Lifestyle
0

419

0
Запам’ятовуємо вірші з дітьми без сліз: як просто вивчити вірш

В процесі розвитку людини, ще з самого малечку, обов’язково варто тренувати пам'ять. Найліпша дія для цього – вивчення віршів. Сьогодні ми розберемо дієві лайфхаки, як вивчити швидко вірш дитині чи дорослому без сліз та надважких зусиль.


Досягнення цілей та успіху: як легко вивчити вірш

Вивчити напам’ять вірш чи прозовий текст насправді не так складно, як може здатися на перший погляд. Звісно, що з першої ж спроби це не вдасться, втім легкі прийоми, як вивчити вірш за 5 хвилин все ж існують та ефективно працюють.

Що варто розуміти? Пам'ять – це психічний процес, який дозволяє нам закріплювати, запам’ятовувати та відтворювати необхідну інформацію у необхідний момент. Це дуже важливо, адже пам'ять дозволяє нам розуміти хто ми, хто наша рідні та близькі, допомагає нам здобувати необхідні звання для навчання та роботи, стає гарантом нашої безпеки, успіху та особистісного розвитку. Чим більше ми тренуємо нашу пам'ять, запам’ятовуємо телефонні номери, адреси, вірші, імена, географічну чи історичну інформацію, тим швидше та ефективніше працює наш мозок. Він дозволяє нам у потрібний момент скористатися необхідною інформацією, як із сейфу, та отримати бажаний результат. Тому, якщо ваша дитина запитує, для чого вчити вірші, сміливо розповідайте про користь цього уміння. Це значить полегшить процес навчання, адже ціль у запам’ятовування дуже і дуже вартісна. Наприклад, хто більше знає, той отримує найвищі оцінки, чи той, хто багато пам’ятає, може отримати підвищення на роботі чи вдало виступити на конференції і отримати робочі «бонуси». Мотивація у кожного своя, втім дія одна – тренуємо пам'ять всіма способами, бо це корисно.

Тож для початку, щоб навчитися швидко вчити вірші, слід розібратися у процесі, як вчити вірші взагалі.

Простий спосіб, як навчити дитину вчити вірші

  • Прочитайте вголос текст вірша. Для початку це може бути маленький віршик на 2 чи 5 рядків. Якщо віршик маляті сподобався, перечитайте його ще раз виразно і вголос.
  • Тепер поговоріть з дитиною щодо сюжету цього тексту. Обсудіть, чи є там дієві особи, як вони виглядають, в якій атмосфері відбуваються події. Ваше завдання змусити дитину уявити те, що відбувається у вірші.
  • Прочитайте вірш вголос знову та запросіть до повторення малечу. До прикладу, перші два слова ви, інші - вона. Допомагайте, нагадуйте слова. Якщо якісь рядки «вилетіли» - нестрашно, повторите разом з ними пізніше.
  • Якщо дитина вже вміє писати, спробуйте записати текст під диктовку та прочитати його з написаного.
  • Деякі слова під час повторювання можуть «ховатися». Не сваріться за це. Головне не відбити в дитини бажання вчити.
  • Якщо в дитини виникло бажання намалювати персонажів з віршика – не зупиняйте його.

Попередньо підготуйтеся до того, що віршик потрібно буде повторювати пару днів. Так текст краще запам’ятається і вам не потрібно буде годинами висиджувати та примушувати дитину все запам’ятати. Завжди давайте час, як на вивчення, так і на відпочинок від віршованих рядочків.

Запам’ятовуємо вірші з дітьми без сліз: як просто вивчити вірш

Якщо стоїть завдання, як швидко вивчити великий вірш, тут знадобиться більше часу та терпіння. Для запам’ятовування великого тексту може знадобитися не один день. До виконання справи, беріть всі можливі методи.

Найпоширеніша схема, як швидко щось вивчити – це пиши, повторюй, переказуй.

Як дуже швидко вивчити вірш

  • Читайте вголос текст декілька разів.
  • Подумайте про сюжет твору та його героїв, намагайтеся уявити їх.
  • Виділіть головних героїв, подумайте з якою інтонацією вони розмовляють, які в них характери.
  • Перепишіть вірш на папір. Намагайтеся писати якомога акуратно та красиво.
  • Після того, як написали вірш, прочитайте його повільно, думаючи про кожне слово, враховуючи кожну паузу.
  • Тепер переходьте до активної роботи. Починаючи з першого рядка, перечитуйте та запам’ятовуйте по одному рядку. Після вивчення першого, намагайтеся заучити другий рядок, читайте його разом з першим. І так, ниточка до ниточки, вам вдасться зібрати весь клубок – вірш. Якщо вірш дуже великий, не забувайте робити паузи, коли втомилися вчити. Відчуваєте, що мозок відмовляється співпрацювати, подихайте свіжим повітрям, випийте води, зробіть вправи для очей, щоб прибрати напруження, та продовжуйте.
  • Коли ви більш менш вивчили текст, спробуйте зробити собі лист з підказками. Перші слова кожного рядка вірша впишіть у блокнот і намагайтеся таким чином читати весь текст. Потім прибирайте слова з кожного рядка поступово, щоб на папері було більше пустого місця, а ніж слів.
  • Серед технік, як швидко вивчити текст, також допомагає диктофон. На будь-якому етапі запам’ятовування тексту, запишіть повністю вірш на диктофон. Та періодично включайте собі цей запис. Так ви задієте декілька варіантів запам’ятовування і вивчити вірш вийде значно швидше.

Також, для того, щоб вивчити вірш дуже швидко, спробуйте читати вірш як реп або як мотив пісні, яка дуже подобається. Надайте тексту емоцій. Співайте\читайте так, наче ви розважаєтеся і ви точно зможете вкласти текст собі «в голову» в найкоротший термін.

Запам’ятовуємо вірші з дітьми без сліз: як просто вивчити вірш - фото 2

Ще маленький але дуже важливий нюанс. Якщо дорослий або дитина намагаються вивчити вірш і з перших спроб це зробити не вдається, варто переказати текст. Просто розповісти все, що запам’ятав, навіть своїми словами. Навіть якщо з написаних слів вдалося відтворити дуже мало. Частина тексту все одно вже зберіглася у «файлик», просто не засвоїлася, тож варто просто повторювати дії по колу, читати, перечитувати, переписувати та переказувати.

Читайте також: Вірші про Україну для дітей та дорослих: римовані рядки для душі