Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 28 травня
+25
$   40.4
  43.97

26 груд. 2023 20:29

Останнє оновлення  
26 груд. 2023 20:29
Суспільство
0

102

0

За тиждень до Різдва в Україну повернулося 400 тисяч громадян – ДПСУ

За тиждень до Різдва в Україну повернулося 400 тисяч громадян – ДПСУ

Очікується, що до Нового року буде збільшення пасажиропотоку.


За передріздвяний тиждень до України з-за кордону повернулися 400 тисяч українців.

Про це в ефірі телемарафону розповів речник ДПСУ Андрій Демченко.

Лише протягом дня 23 грудня 140 тисяч осіб перетнули кордон. Це – один з найвищих показників пасажиропотоку за період повномасштабного вторгнення.

Андрій Демченко також наголосив, що в день Різдва потік перетину кордону навпаки суттєво знизився. Речник припустив, що до Нового року буде збільшення пасажиропотоку, а «потім знову спад і знову зростання».25 груд. 2023 06:01

Останнє оновлення  
25 груд. 2023 06:01
Суспільство
0

223

0
Вперше повноцінно святкуємо Різдво за новим календарем, але зміст не змінився – митрополит Епіфаній

Христос народився! Славімо Його!


Митрополит Епіфаній привітав українців із Різдвом. Очільник Православної церкви України розповів, що цього року держава вперше повноцінно відзначає свято за новим церковним календарем, проте зміст його не змінюється.

«Цьогоріч Православна церква України вперше повноцінно відзначає свята за новоюліанським календарем. Проте суть Різдва і Богоявлення залишається незмінною. Різдво Христове нагадує нам: віра, любов, істина – це поводирі стійкості та фундаменти нашої боротьби.

Нехай зміст святкових днів надихає нас і надалі працювати заради наближення перемоги.

Нехай коляда лунає для всіх, а особливо для наших воїнів, огортаючи теплом Різдва, зігріваючи душевно та тілесно.

Бажаю вам, вашим рідним і близьким різдвяної радості та благословенного і переможного Нового року», - сказав митрополит Епіфаній у своєму різдвяному зверненні.

title

Привітання митрополита Епіфанія з Різдвом

25 груд. 2023 10:56

Останнє оновлення  
25 груд. 2023 10:56
Суспільство
0

122

0
5 цікавих фактів про Різдво Христове

Що ми знаємо про Різдво?


5 цікавих фактів про Різдво Христове

Про Різдво Христове можна оповідати дуже довго і багато, бо значення цієї події неможливо переоцінити. Православна церква України розповіла 5 цікавих акцентів, які допоможуть більше дізнатися про подію народження Сина Божого.

1. Рік народження Спасителя

Відомі понад сотню різних методик вирахування цієї вікопомної дати. Але точний рік і день народження Спасителя людству не відомі. Найбільш обґрунтованою датою вважається 749 рік від заснування Риму (приблизно 4 рік до нашої ери).

Беремо до уваги найавторитетніші для нас свідчення, згадані у Євангелії від Матфея (Мф. 2: 1) та Луки (Лк. 2: 1 – 7). З першого свідчення зрозуміло, що Христос народився під час правління юдейського царя Ірода, який, за твердженням історика Йосифа Флавія, царював 37 років і помер у 750 році від заснування Риму, за 8 днів до юдейської пасхи, яка в тому році припадала на 12 квітня. Отже, Ірод помер на початку квітня 750 року, тобто за 4 роки до нової ери.

Друге свідчення у Євангелії від Луки – про здійснений за наказом римського імператора Августа Цезаря всенародний перепис. Через цей перепис Марія та Йосиф прибули з Назарета у Вифлеєм, де у той час і народився Ісус Христос. Август видав едикт про перепис у всій Римській імперії у 746 році від заснування Рима, а в Юдеї цей перепис почався в останні роки правління царя Ірода. Але оскільки перепис розпочався раніше за цю подію, то можна ствердити, що Ісус Христос народився взимку 749/750 року від заснування Рима.

Ще одне свідчення. Євангелист Лука пише, що Хрещення Ісуса Христа Іоаном Предтечею відбулося в п’ятнадцятий рік правління Тиверія кесаря, а на той час Ісус був років тридцяти (Лк. 3: 23). Відомо, що імператор Октавіан Август прийняв Тиверія в співправителі в січні 765 року «від заснування Риму», за два роки до своєї смерті. Звідси п’ятнадцятий рік правління Тиверія починався в січні 779 року, а Ісусові Христу, за євангелистом Лукою, було тоді років тридцять. Звідси виходить, що датою народження Ісуса Христа може вважатися 749 рік «від заснування Риму» (779-30=749).

2. Чому саме Вифлеєм?

Хоча праведний Йосиф разом з Дівою Марією проживали в Назареті, але Божа Дитина народилася не там, а у Вифлеємі Юдейському, куди й прибули Йосиф з Марією у зв’язку з переписом населення.

«Пішов також і Йосиф з Галилеї, з міста Назарета, до Юдеї, до міста Давидового, що зветься Вифлеєм, бо він був з дому і роду Давидового, записатися з Марією, зарученою з ним жінкою, яка була вагітна. Коли ж вони були там, надійшов час родити Їй; І народила Сина Свого Первістка, і сповила Його, і поклала Його в ясла, бо не було їм місця в гостиниці» (Лк. 2: 4 – 7). 

Земна родина Ісуса Христа прибула до Вифлеєма, щоби виконати закон юдейський. І хоча за римськими правилами проведення перепису, Йосифу й Марії не обов’язково треба було подаватися до свого родового міста, але звичаї юдеїв вимагали, щоб перепис провадився по колінах, по родах і племенах. Тому за Августового перепису юдеї, які жили не в родових містах, поспішали записуватися в містах своїх колін. Йосиф і Марія, що походили з дому і роду Давидового, вирушили до Давидового міста – Вифлеєма.

3. Хто перший привітав народженого Христа?

Першими поклонитися втіленому Синові Божому випало на долю не багатим і знатним людям, а бідним пастухам, які стерегли свої отари на околицях Вифлеєма. Їм про народження Спасителя сповістив ангел: «Аж ось ангел Господній став між них, і слава Господня осяяла їх; злякалися вони страхом великим. І сказав їм ангел: не бійтеся; я благовіщу вам радість велику, яка буде всім людям. Бо нині у місті Давидовому народився для вас Спаситель, Який є Христос Господь. І ось вам знамення: ви знайдете сповите Немовля, Яке лежатиме в яслах» (Лк. 2: 9 – 12).

4. Вифлеємська зірка і волхви

Святий апостол і євангелист Матфей пише, що «Коли ж Ісус народився у Вифлеємі Юдейському у дні царя Ірода, волхви зі сходу прийшли до Єрусалима, кажучи: де є народжений Цар Юдейський? Бо ми бачили зірку Його на сході і прийшли поклонитися Йому» (Мф. 2: 1– 2) .

Слово «волхви» (грец. «магос») має перське походження. У персів волхвами називали мудрих людей, які мали глибокі знання, зокрема в галузі астрономії та медицини. Вони користувалися великою повагою і часто були радниками перських і вавилонських царів. Звичайно, вони прийшли спочатку в Єрусалим – столицю Юдеї і місцеперебування юдейських царів, бо вони ще не знали, де мав народитися новий Цар, Месія.

Зірку, яку у себе на батьківщині побачили волхви, була незвичайною. Деякі вчені намагались пояснити Вифлеємську зірку певним астрономічним явищем (кометою, народженням нової зорі, з’єднанням планет тощо). Але отці Церкви вважають її чудесним явищем, яке не вкладається в рамки астрономії. Святитель Іоан Золотоустий писав, що ця зірка мала ангельську природу, а блаженний Феофілакт Болгарський називав її явленням божественної сили в образі зірки.

5. Дари волхвів

За східним звичаям виявляти дарами свою пошану великим людям, волхви принесли Спасителю золото, ладан і смирну. Золото було найдорожчим на той час подарунком. Волхви принесли його Немовляті як Царю. Ладан – загуслий сік дерева, він має приємний запах і вживається при богослужінні як символ жертви. Смирну, або мирру, також добували з дерева. Її вживали переважно для намащування мертвих тіл, бо вона мала властивість зберігати їх від розкладання. Тож в подарунках волхвів бачимо глибокий символізм: золото Спасителю як Царю Небесному, ладан – як Богу, смирна –  як Людині, Яка має померти заради спасіння людей.