Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
нд, 24 листопада
--1
$   41.32
  42.99

За кого молитися у батьківську суботу, розповіли у ПЦУ

18 жовт. 2024 17:45

Останнє оновлення  
18 жовт. 2024 17:45
Суспільство
0

341

0
За кого молитися у батьківську суботу, розповіли у ПЦУ

Традиції Дмитрівської суботи.


Поминальна субота 19 жовтня в Україні є батьківською. Її це називають Дмитрівською, адже передує вшануванню пам՚яті великомученика Димитрія Солунського (26 жовтня).

На сайті ПЦУ розповіли, що молитися потрібно не лише за власних спочилих батьків, але й за всіх померлих рідних та близьких, хто відійшов із цього земного життя.

Сучасна церковна традиція поминання спочилих у Димитрівську поминальну суботу містить кілька поминальних богослужінь: ввечері п’ятниці у храмах звершується особлива заупокійна служба – Парастас, а в суботу вранці служитиметься Божественна літургія із піднесенням заупокійних прохань, а після неї – Панахида.

Також прийнято подавати записки з іменами спочилих рідних та близьких, які зачитуються священнослужителями під час заупокійного богослужіння. Традиційно вірні в цей день приносять до храму поживу для нужденних, чинять діла милосердя.

Історія Дмитрівської суботи

Православну традицію Димитрівської поминальної суботи дослідники пов’язують зі слов’янськими просвітителями та проповідниками християнства, творцями слов’янської абетки, першими перекладачами богослужбових книг на слов’янську мову, святими рівноапостольними Кирилом і Мефодієм.

Як вважають дослідники, саме ці святі брати пов’язали християнізацію давнього слов’янського поминального дня з пам’яттю святого Димитрія Солунського, який був одним із найбільш шанованих святих у їх рідному місті – Солуні (сучасне м. Салоніки, Греція). Свою просвітницьку діяльність Кирило і Мефодій звершували у другій половині ІХ століття. А з виникненням Київської Митрополії традиція поминати померлих у суботу напередодні дня вшанування пам’яті святого Димитрія Солунського вже була відома за монастирськими «Обіходниками». 

2019 року Священний Синод ПЦУ, розʼяснюючи зміст цієї поминальної суботи повʼязав її також з сучасними подіями: вшануванням жертв голодоморів та репресій ХХ століття, загиблих мирних протестувальників в час Революції гідності та загиблих воїнів і мирних мешканців - жертв російської військової агресії.

Нагадаємо, на Черкащині освятили храм ПЦУ, збудований за 2 роки.