Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 01 липня
+13
$   41.78
  48.99

ЄС може розділити процес вступу Молдови та України через блокування з боку Угорщини

29 квіт. 2025 13:50

Політика
0

376

0
ЄС може розділити процес вступу Молдови та України через блокування з боку Угорщини

Будапешт може самостійно заблокувати рішення про розширення ЄС, оскільки для цього необхідна одностайність.


Європейський Союз розглядає можливість розділення процесу вступу для Молдови та України через блокування зусиль України щодо євроінтеграції з боку Угорщини.

Про це сказала єврокомісарка з питань сусідства та розширення Март Кос у коментарі молдовській службі «Радіо Свобода».

Кос зазначила, що не виключає варіанту розділення шляхів вступу для обох країн вже в червні, коли в Брюсселі буде ухвалено кілька рішень щодо розширення ЄС.

«Ми активно обговорюємо з державами-членами, як діяти, оскільки жодна з країн-членів не виступає проти відкриття переговорних розділів з Молдовою», — заявила вона. Натомість, Угорщина продовжує блокувати вступ України.

Нагадаємо, що Молдова та Україна розпочали процес євроінтеграції практично одночасно, і до цього часу рухались паралельно. 27 держав-членів ЄС підтримали початок переговорів з обома країнами.

Угорщина блокувала переговори з Україною, висуваючи вимоги, зокрема щодо посилення прав угорської меншини. Будапешт може самостійно заблокувати рішення про розширення ЄС, оскільки для цього необхідна одностайність.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що Україна готова завершити підготовку для вступу та стати членом Євросоюзу після завершення війни. Європейська комісія разом із кандидатом на вступ повинна оцінити відповідність національного законодавства країни до стандартів ЄС.

Переговори з ЄС відбуваються через 33 розділи, які групуються в шість кластерів. Переговори по кожному розділу починаються після того, як країна-кандидат продемонструє готовність адаптувати свої закони до європейських стандартів. Цей етап називається «відкриття розділу».

Українська влада розраховує, що в 2025 році відкриються одразу шість кластерів переговорів.