13 черв. 2024 17:02
492
Еліксир здоров’я, антидепресант, перший в боротьбі з застудою – все це про мед. Сьогодні з’ясуємо, як розпізнати натуральний мед та не придбати фальсифікат.
Існує чимало народних способів, як перевірити мед на натуральність. Бджолярі ж запевняють, перша й найголовніша ознака справжнього меду: мед дряпає в горлі, а підробка просто проковзує без характерного пощипування на язику та в горлі.
Справжній мед від переливання з однієї ємності в іншу буде складатися в гірку, адже мед домашній, зазвичай, дуже густий.
Свіжий мед можна перевірити на «тонку нитку». Якщо домашній мед взяти чайною ложкою то з неї буде стікати найтонший струмочок, шириною з нитку чи навіть волосинку, яка не буде розриватися.
Якщо ви сумніваєтеся та не знаєте, як перевірити мед на якість, радимо скористатися простими та ефективними способами, як перевірити мед в домашніх умовах, використовуючи нехитрі «інструменти». Для перевірки меду на справжність вам знадобиться:
Як перевірити мед йодом? У склянці змішайте воду з невеликою кількістю йоду, після чого додайте декілька крапель меду в ємність. Якщо мед став синім – перед вами підробка.
Як перевірити мед водою? Трохи меду додайте до склянки з водою кімнатної температури. Домашній мед буде дуже довго розчинятися, натомість фальсифікат швидко зникне.
Ще один спосіб, як визначити натуральність меду: покладіть мед на кавовий фільтр, якщо солодка гуща почне просочуватися крізь папір – перед вами підробка.
Якщо кристалізований мед намастити на шматок свіжого хліба він достатньо швидко висохне. Якщо ж мед буде всотуватися та розм’якшувати хліб – він містить воду та підсолоджувачі.
До дієвих методів, як перевірити мед на справжність, відносять й тест краплі. Вважається, що крапля справжнього меду, яку капнули на зап’ястя – не розтікається.
Нагрівання або заморожування, теж застосовують, коли виникає питання, як перевірити якість меду. Так, якщо мед в тарілці поставити на пару хвилин до мікрохвильовки, то фальсифікат буде пінитися. Якщо мед поставити у холодильник – справжній буде кристалізуватися, а підробка – ні.
Ступінь кристалізації меду залежить від його виду. До прикладу, акацієвий мед може досить тривалий час залишатися рідким, тоді як соняшниковий, гречаний, ріпаковий – буде закристалізованим вже в середині зими.
Зазвичай, пасічники застерігають: покупка рідкого меду взимку може обернутися дарма викинутими грошима. Недобросовісні продавці розтоплюють зацукрований мед взимку, щоб він мав більш привабливий товарний вигляд. Як правило, роблять це дуже швидко, з порушенням умов нагрівання. Бо безпечна температура для меду – близько 37 градусів. Крім того, під виглядом рідкого меду взимку можна купити підробку з води, цукрового сиропу та барвників.
Мед – досить калорійна речовина та містить понад 300 кілокалорій у 100 грамах продукту. Тому його варто приймати дозовано. Дорослим, в яких немає алергії та діабету, безпечно приймати близько 2 столових ложок меду на добу. Дітям вводити в раціон мед радять з 2 років і старше.
Унікальна солодка речовина містить вітаміни, мінерали, кальцій, натрій, залізо та є надійним помічником у підтримці імунітету людини, допомагає нормалізувати сон та настрій, позитивно впливає на шкіру. Та все ж, дієтологи радять приймати мед дозовано, аби не завдати шкоди здоров’ю.