5 груд. 2024 14:32
694
Що відомо про посадовий оклад військовослужбовців, нарахування премій, надбавок і одноразових виплат.
Які виплати військовим гарантуються державою, роз’яснили у Міноборони. Зарплата військових залежить від виконання ними певних професійних обов’язків.
Грошове забезпечення військовослужбовців має такі складові.
За повідомленням відомства, зарплати військовим мають на меті «підтримати належний рівень життя військових та їх сімей, мотивувати до виконання обов’язків, а також компенсувати деякі специфічні умови і ризики служби».
Зарплата в ЗСУ регулюється Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та іншими нормативними актами.
Нова зарплата військових формується з урахуванням певних компонентів.
Посадовий оклад ЗСУ – є основною частиною грошового забезпечення, розмір якої залежить безпосередньо від посади. При вищій посаді оклад буде більшим.
Оклад за військовим званням – виплачується залежно від того, яке військове звання присвоєно особі, наприклад, рядовий або лейтенант. На суму не залежить посада, на якій несеться служба.
Зарплати ЗСУ також мають надбавки за вислугу років, розмір яких залежить від терміну служби у силових структурах або Збройних силах. Надбавка формується у відсотковому співвідношення до окладу (за військовим званням і посадового). Зі зростанням періоду служби поступово збільшується. Стартує від 5% (за один рік) і може сягнути 50% (за понад 25 років).
Військовослужбовці, які не включені до складу угрупувань та не виконують бойові (спеціальні) завдання.
Військовослужбовці, які протягом 30 днів безперервно беруть безпосередню участь у бойових діях.
Військовослужбовці, які виконують бойові (спеціальні) завдання.
Військовослужбовці, які протягом 30 днів безперервно виконують завдання безпосередньо на лінії зіткнення або в його тилу
Відповідаючи на питання, в яких числах зарплата військових, варто зазначити, що виплати приходять на банківську карту. Нарахування відбувається у два етапи: аванс із 5 по 15 число і основна сума із 25 до початку наступного місяця.
Щомісячні виплати військовослужбовцям залежать від військових частин та роду військ.
Підвищення зарплати військовим (посадового окладу) – є базовим збільшенням окладу для військовослужбовців, котрі несуть службу на території населених пунктів зі статусом «гірських», приклад, острів Зміїний. Отож, визначені Урядом гірські пункти передбачають підвищення посадових окладів на 25%. Якщо сума посадового окладу 2 550 грн, то розмір підвищення становитиме 638 грн.
Заробітна плата мобілізованим передбачає надбавки у таких випадках: якщо особа служить у ССО, має певну кваліфікацію, виконує функції державного експерта із питань таємниць, здійснює роботу в умовах режимних обмежень, має тривалий безперервний стаж у шифрувальній роботі. Також має присвоєні почесні і спортивні звання або є військовослужбовцем-донором.
Наприклад, надбавка за особливості проходження служби буде становити 65% від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років. Якщо сума посадового окладу 2 550 грн, оклад за військове звання становить 530 грн, а надбавка за вислугу років – 770 грн, то сумарна цифра надбавки за особливості проходження служби буде 2 503 грн на місяць.
Доплати військовим – розраховані на тих, хто має науковий ступінь. Таким військовослужбовцям передбачено додатково від 5% до 10% посадового окладу. Все залежить від рівня, якого досягла людина у науковій та професійній діяльності.
Збільшення зарплат військових стосується також осіб, які виконують завдання щодо забезпечення кіберзахисту і кібербезпеки. Спеціальну форму мотивування запровадили для фахівців, які мають справу із критично важливими функціями у сфері кіберзахисту нацбезпеки. Їх винагорода може сягати до 100%.
Винагорода за особливості проходження служби (навчання) під час воєнного стану (особливого періоду) — є щомісячною виплатою, сума якої становить 2350 грн для курсантів вищих військових навчальних закладів, які до зарахування на навчання не перебували на військовій службі.
Премії військовим – мовиться про щомісячну виплату премії військовослужбовцям залежно від того, який внесок вони зробити у загальний результат справи. Середній розмір такої виплати – від 15 до 30 тисяч гривень.
Винагородою називаються одноразова виплата за виконання деяких особливих завдань, що потребували специфічних навичок або передбачають виконання завдань в умовах підвищеної небезпеки.
Додаткова винагорода для військових на період дії воєнного стану (30 тисяч, 50 тисяч, 70 тисяч, 100 тисяч).
Військовослужбовцям, які одночасно мають право на отримання додаткової винагороди за різними умовами, ця додаткова винагорода виплачується в більшому розмірі, у розрахунку на місяць пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань.
Також додатково виплачується одноразова винагорода в розмірі 70 000 гривень за кожні 30 днів (сумарно обчислених) виконання бойових (спеціальних) завдань.
У Міноборони зазначають, що рід військ впливає на розмір грошового забезпечення.
Читайте також:
Військові звання ЗСУ: які бувають звання в українській армії та як відрізнити військові погони.
Українські військові нагороди: список нагрудних знаків Збройних сил України.