Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
чт, 20 червня
+20
$   40.52
  43.43

5 черв. 2024 12:01

Останнє оновлення  
5 черв. 2024 12:01
Здоров'я
0

480

0

Врятували життя 3-річній Соломії з Житомирщини: «вхопилися за останній шанс»

Врятували життя 3-річній Соломії з Житомирщини: «вхопилися за останній шанс»

Понад місяць дитина перебувала на кисневій підтримці.


Фото - зі сторінки МОЗ

Фахівці НДСЛ Охматдит врятували 3-річну дівчинку, якій не давали шансів на життя. Соломійка з Житомирської області росла цілком здоровою дитиною. Коли в квітні у неї піднялася температура, батьки не запідозрили серйозної хвороби, але наступного дня температура продовжувала рости.

У дівчинки почались болі в животику, блювання, а сатурація опустилася до 40%. У дитини почали відмовляти життєво важливі органи.

Історію розповідає Міністерство охорони здоров’я України.

«У моєї доньки був занадто швидкий розвиток захворювання. Ймовірність того, що вона виживе, стала вкрай низькою. Шукаючи порятунок, ми дізналися про столичний Охматдит, куди і вирішили звернутися. Нам не давали гарантій, що ми зможемо доїхати до Києва, але ми все одно ризикнули вхопитися за останній шанс», – зі сльозами на очах розповідає мама Соломійки Людмила.

До медзакладу дитину доставили у стані вкрай важкої пневмонії та серйозного ураження легень. Єдиним шансом на життя була екстракорпоральна мембранна оксигенація (ЕКМО). Фахівці пояснюють: ЕКМО не лікує, але дає час, щоб розібратись, що призвело до розвитку пневмонії та як це вилікувати.

Навіть із підтримкою апарату шанси на виживання Соломії були низькі. Дівчинка була підключена до ЕКМО 15 днів. Увесь цей час команда лікарів постійно була поряд.

Мама дівчинки згадує: «Коли я казала, що хвилююся за Соломію, лікарі завжди відповідали, що хвилюються не менше. Медики жили в лікарні, ночували тут 5 днів на тиждень, приходили й у вихідні, і в будні».

Коли Соломійка була підключена до апарату ЕКМО, на фоні інфекційно-токсичного шоку у неї розвинулося гостре ураження нирок та печінки. Одразу ж до мультидисциплінарної команди лікарів доєдналися фахівці відділення інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій. Вони близько двох тижнів проводили процедури у комплексі з ЕКМО, щоб відновити функції пошкоджених органів.

Врятували життя 3-річній Соломії з Житомирщини: «вхопилися за останній шанс»

«Ми залучили величезну кількість людей для порятунку однієї людини. Чим складніший випадок, тим більше людей залучено – це і відрізняє інтенсивну терапію і ЕКМО від звичайної терапії. У цьому випадку петля комунікації пройшлась по всій Європі. Частина витратних матеріалів передана професором Шульжинським з Польщі, деякі привезені зі стажування в Каролінському госпіталі у Швеції – ECMO Karolinska, а доктор Гудзенко з-за океану в сонячній Каліфорнії мав натхнення і терпіння телефоном комунікувати і стратегувати разом зі мною. Це класно. І дуже важливо мати підтримку, коли не вдається допомогти. На жаль, буває і таке, але без ризику не буває винагороди», – коментує Андрій Висоцький, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії з ліжками ЕКМО Охматдиту.

Вдячні і величезній кількості людей з усього світу, які на прохання медиків Охматдиту долучилися до порятунку Соломійки. Зокрема, Каролінській університетській лікарні, з якою Охматдит підписав меморандум про міжнародне медичне партнерство в грудні минулого року в межах офіційного візиту до Королівства Швеція.

Через 34 дні перебування в реанімації Соломійку відлучили від кисневої підтримки та перевели у відділення педіатрії.

Сьогодні її легені повністю відновлені. Тіло та мозок дівчинки чудово відреагували на лікування. У МОЗ зазначають, що Соломійка вже майже повністю відновилася, вона вже грається улюбленими ляльками й мило посміхається на камеру.

Врятували життя 3-річній Соломії з Житомирщини: «вхопилися за останній шанс» - фото 2Врятували життя 3-річній Соломії з Житомирщини: «вхопилися за останній шанс» - фото 3Врятували життя 3-річній Соломії з Житомирщини: «вхопилися за останній шанс» - фото 4Врятували життя 3-річній Соломії з Житомирщини: «вхопилися за останній шанс» - фото 5