27 жовт. 2023 12:21
213
У травні 2023 року СБУ повідомила про нову підозру Олегу Царьову
У тимчасово окупованій Ялті напали на колишнього народного депутата Олега Царьова, підозрюваного у державній зраді.
Про це повідомляють російські Telegram-канали, а також колаборант Володимир Рогов.
«Щодо ситуації з Олегом Царьовим. Стан Олега дуже тяжкий. На даний момент він у реанімації. Жодної поножовщини не було. У Олега стріляли», – написав Рогов.
Раніше в соцмережах писали, що вночі біля будинку Царьова було помічено правоохоронців та машини швидкої допомоги.
У травні 2023 року СБУ повідомила про нову підозру Олегу Царьову. Його разом із Дмитром Святошем та Ігорем Марковим звинувачують у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану.
Наразі усі троє підозрюваних переховуються від правосуддя на території Російської Федерації.
За даними слідства, Олег Царьов співпрацював з керівництвом Міноборони Росії після початку повномасштабного вторгнення та передавав росіянам інформацію про наслідки ворожих повітряних ударів по території України.
За даними СБУ, саме Царьов передав окупантам детальні відомості про результати ракетного обстрілу Кременчуцького нафтопереробного заводу. Цю інформацію він отримав від іншого ексрегіонала — Дмитра Святаша.
26 жовт. 2023 16:01
218
Клірик був дистанційно завербований агресором після початку повномасштабного вторгнення РФ.
Реальний термін ув’язнення отримав настоятель храму УПЦ (МП), який входив до агентурного апарату ФСБ і збирав розвіддані про систему оборони Сумщини. Насамперед ворога цікавили геолокації підрозділів ЗСУ та установчі дані посадовців військово-цивільних адміністрацій у Шосткинському районі.
Про це повідомляє СБУ.
Контррозвідка затримала російського агента у рясі в березні цього року під час спроби передачі розвідінформації до ФСБ.
За матеріалами української спецслужби суд призначив йому 15 років позбавлення волі.
Як встановило слідство, клірик був дистанційно завербований агресором після початку повномасштабного вторгнення РФ.
У поле зору окупантів він потрапив через свої прокремлівські погляди, які неодноразово оприлюднював серед оточуючих, у тому числі під час спілкування з прихожанами церкви.
Для збору розвідувальних відомостей зрадник намагався «втемну» використовувати місцевих жителів, у яких випитував «потрібну» інформацію під виглядом побутових розмов.
Також він фіксував локації українських захисників, коли їздив по території прикордонного регіону.
Одержану розвідінформацію російський агент передавав своєму куратору з ФСБ через анонімні месенджери, використовуючи текстові повідомлення та медіафайли об’єктів з прив’язкою до місцевості.
При обшуках за адресою проживання клірика та у храмі УПЦ (МП) виявлено мобільні телефони, якими він спілкувався з агресором, а також прокремлівську літературу.
На підставі зібраних доказів суд визнав зловмисника винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).