7 трав. 2024 17:35
1335
Як знайти свого лікаря/ку та побудувати довіру
Гінекологиня Тетяна Осауленко поділилася рекомендаціями, як знайти свого/ю гінеколога/иню та побудувати з лікарем довірливі стосунки.
«Дуже прикро, однак велика частина моїх пацієнток мали негативний досвід від відвідувань лікарів. Тому я пропоную невеликий алгоритм-підказку, який допоможе зробити правильний вибір.
Гінеколог — це той лікар або лікарка, з ким вам, можливо, доведеться говорити про інтимні, часом незручні питання. Тому вам має бути максимально комфортно і спокійно у взаємодії з цією людиною», - зазначає пані Тетяна.
Вона радить звернутись вперше не з гострою ситуацію, а на плановий огляд. «Коли ви не стурбовані, не маєте гострої проблеми, вам не болить-пече-свербить, то легше зрозуміти, чи приємний вам спеціаліст/ка і чи викликає він або вона довіру», - пояснює Осауленко.
Обов’язково ставте лікарю питання. Слухайте відповіді й вирішуйте, наскільки вам імпонує підхід. Спитайте рекомендації подруг. Бажано розпитувати тих, в кого є хороший досвід.
Пам’ятайте, що вік — то не завжди показник експертності та ефективності лікаря. Звертайте увагу на взаємодію лікаря з вами, на підхід у вирішенні питань.
Професійний лікар або лікарка будуть говорити з вами тактовно й доброзичливо. Ні в якому разі не коментуватимуть ваш зовнішній вигляд, тату, пірсинг абощо.
Дуже добре, якщо лікар/ка:
Червоні прапорці, на які варто звернути увагу:
Пам’ятайте головне — лікарі бувають різні й тактика у кожного своя. Проте вам повинно бути комфортно й безпечно на прийомі в гінеколога/ині.
Запишіть всі питання, що вас цікавлять, щоб не забути спитати щось важливе через хвилювання.
Не переживайте з приводу волосся, педикюру чи білизни.
Виключіть вагінальний секс як мінімум напередодні прийому.
«І найважливіше — згадайте 1-й день останньої менструації! Бо це підступне питання вводить в ступор більшість пацієнток на прийомі», - радить пані Тетяна.
Читайте також: Жіночі презервативи: що про них відомо і як правильно користуватися?