27 жовт. 2023 09:54
135
Церква з 15 вересня 2021 року до тепер незаконно, без будь-якої правової підстави користується державним майном - йдеться у рішенні суду
Господарський суд Чернігівської області визнав, що Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП) незаконно займає Єлецький монастир, який розташований поблизу центру Чернігова.
Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.
Суд не задовольнив позов Чернігівської єпархії УПЦ МП до Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів Стародавній» та відмовив у визнанні договору на оренду поновленим.
«Договір про безоплатне користування комплексом споруд від 2016 року не вважається поновленим, а Управління Чернігівської єпархії Української Православної церкви з 15 вересня 2021 року до тепер незаконно, без будь-якої правової підстави користується державним майном — приміщенням памʼятки архітектури національного значення — Єлецьким монастирем, до складу якого також входять Успенський собор, Північні келії, Східні келії, Південно-західні келії та Мури з брамами», — йдеться у повідомленні відомства.
26 жовт. 2023 16:01
218
Клірик був дистанційно завербований агресором після початку повномасштабного вторгнення РФ.
Реальний термін ув’язнення отримав настоятель храму УПЦ (МП), який входив до агентурного апарату ФСБ і збирав розвіддані про систему оборони Сумщини. Насамперед ворога цікавили геолокації підрозділів ЗСУ та установчі дані посадовців військово-цивільних адміністрацій у Шосткинському районі.
Про це повідомляє СБУ.
Контррозвідка затримала російського агента у рясі в березні цього року під час спроби передачі розвідінформації до ФСБ.
За матеріалами української спецслужби суд призначив йому 15 років позбавлення волі.
Як встановило слідство, клірик був дистанційно завербований агресором після початку повномасштабного вторгнення РФ.
У поле зору окупантів він потрапив через свої прокремлівські погляди, які неодноразово оприлюднював серед оточуючих, у тому числі під час спілкування з прихожанами церкви.
Для збору розвідувальних відомостей зрадник намагався «втемну» використовувати місцевих жителів, у яких випитував «потрібну» інформацію під виглядом побутових розмов.
Також він фіксував локації українських захисників, коли їздив по території прикордонного регіону.
Одержану розвідінформацію російський агент передавав своєму куратору з ФСБ через анонімні месенджери, використовуючи текстові повідомлення та медіафайли об’єктів з прив’язкою до місцевості.
При обшуках за адресою проживання клірика та у храмі УПЦ (МП) виявлено мобільні телефони, якими він спілкувався з агресором, а також прокремлівську літературу.
На підставі зібраних доказів суд визнав зловмисника винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).