Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 16 липня
+30
$   41.26
  44.98

26 лют. 2024 14:55

Останнє оновлення  
26 лют. 2024 14:55
Суспільство
0

450

0

УПЦ Київського патріархату анулювала нагороду військовому, дізнавшись його сексуальну орієнтацію

УПЦ Київського патріархату анулювала нагороду військовому, дізнавшись його сексуальну орієнтацію

Декілька років тому військовий Віктор Пилипенко здійснив камінг-аут.


УПЦ Київського патріархату анулювала нагороду військовому Віктору Пилипенко, який у 2021 році здійснив камінг-аут.

Про це повідомили в УПЦ Київського патріархату.

8 лютого Святійший Патріарх Філарет відзначив медалями за «Жертовність і любов до України» весь особовий склад медичного пункту 1-го механізованого батальйону 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців Збройних сил України, зокрема й Віктора Пилипенко, який у 2021 році здійснив камінг-аут. Дізнавшись про сексуальну орієнтацію Пилименка, УПЦ Київського патріархату анулювала нагороду.

«Серед відзначених військовослужбовців медичного пункту був і Віктор Пилипенко. На жаль, на своїх сторінках у соцмережах він розмістив неправдиву інформацію про те, що Патріарх Філарет вручив йому відзнаку, як відкритому гею за правозахист і що ніби Патріарх Філарет і Київський Патріархат кардинально змінили свою негативну позицію щодо ЛГБТ», – йдеться в повідомленні.

Мова йде про допис Пилипенка, яку він опублікував на особистій сторінці у Facebook.

«Друзі, я щиро радий, що виходячи з того, що патріарх Філарет зробив такий крок і подякував мені, відкритому гею та активісту правозахисту за захист – вручив мені медаль зі своїм підписом та печаттю, він та очолюваний ним Київський патріархат кардинально змінили свою позицію щодо ЛГБТ+ людей та більше не вважають нас «гріховними» та такими, що є причиною коронавірусу», – написав він тоді.

У відповідь на допис в УПЦ Київського патріархату заявили, що «це є відвертою брехнею та маніпуляцією».

«Військовослужбовець Віктор Пилипенко отримав подяку від Церкви, виключно як захисник України, а не як активіст ЛГБТ, за поданням його колег-військовослужбовців з бойового підрозділу героїчної 72-ї бригади імені Чорних Запорожців. Патріарх Філарет не вручав особисто Пилипенкові медаль та не знав про його гріховні схильності», – зазначено в заяві.

Водночас там наголосили, що «Святійший Патріарх Філарет та Українська Православна Церква Київського Патріархату, ґрунтуючись на основах Священного Писання, тисячолітнього вчення Православної Церкви, незмінно займає принципову негативну позицію щодо содомського гріха, засуджує пропаганду т.зв. «одностатевих шлюбів».

«Гомосексуальні статеві зв’язки є хибним спотворенням Богоданної природи людини. Як сказано в Біблії, Сам Господь за гріхи людей знищив Содом і Гоморру. Патріарх неодноразово про це заявляв публічно і в судовому порядку довів законність такого свого права», – додали там.

В УПЦ подякували Пилипенку за його військові заслуги, утім, підкреслили, що не розділяють «його гріховних уподобань і агітацію ЛГБТ».

«Повідомляємо, що зважаючи на відкриту пропаганду гріховної ідеології та заперечення існування Бога, вважати церковну нагороду Віктору Пилипенку від 08.02.2024 р. указ № 27468 – анульованою», – йдеться в заяві.