26 жовт. 2023 09:41
У десятку найкращих освітян світу за версією премії Global Teacher Prize вперше потрапив учитель з України — Артур Пройдаков. Він навчає дітей української мови та літератури.
Про це йдеться на сайті премії.
У 2021 році Пройдаков переміг у національній премії Global Teacher Prize Ukraine. Учитель родом з Кадіївки — зараз це окуповане росією місто на Луганщині. Після окупації він працював у Ромнах на Сумщині в державній школі, а потім у київській школі Midgard.
Коли Росія вторглася в Україну у 2022 році, Артур Пройдаков організував курси з української мови для переселенців в Івано-Франківській області, безкоштовні вебінари для підготовки дітей до Національного мультипредметного тесту, став автором уроків у Всеукраїнській школі онлайн. Також учитель є виконавчим директором в освітній фундації MriyDiy.
За словами Пройдакова, його місія — це надихати вчителів з усієї України продовжувати бути агентом змін. Він мріє повернутися на Донбас і навчати української мови й літератури там, щоб інтегрувати регіон у сучасне життя європейської країни.
«Наші фіналісти приїхали з усіх куточків земної кулі. Від викладання у віддалених містах і селах до міських шкіл, вони виступають за інклюзивність і права дитини, інтегрують мігрантів у класи та виховують здібності та впевненість своїх учнів. Усі вони є борцями за зміни», — так описують фіналістів на сайті премії Global Teacher Prize.
Тим часом до списку з 50 найкращих вчителів світу потрапила ще одна українка — Людмила Таболіна, вчителька української мови та літератури, фіналістка Global Teacher Prize Ukraine 2019.
23 жовт. 2023 15:28
Освіту в Україні наближають до європейських стандартів. Зміни стосуватимуться терміну навчання, вибору спеціальності, дистанційного та заочного навчання.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у своєму Телеграмі.
«Оптимізуємо вищу освіту та наближаємо до європейських стандартів. Тепер у студентів буде більше свободи дій. Вони вибиратимуть, скільки вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1–2 років навчання», - зазначив урядовець.
Детальніше про нововведення
Студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість чотирьох. Чи навпаки — отримати ступінь за 6 років. Це допоможе формувати зручний графік, якщо працюєте чи хочете приділити більше уваги певним предметам.
Вибір спеціальності після першого чи другого курсу. У 17 років суперскладно вибрати професію на все життя. Тому даємо студентам більше часу та можливостей, щоб визначитися. Вступаєте на певну галузь, 1—2 роки вивчаєте загальні предмети, далі — вибираєте конкретну спеціальність, яка до душі.
Дистанційне навчання замість заочного чи вечірнього. Україні потрібні освічені громадяни, тому відмовляємося від заочки з 2024 року. Заочна форма навчання — радянський рудимент освіти. Дистанційне навчання показало себе ефективніше, ніж купування дипломів та освіта «для галочки».
Більше про зміни — на інфографіці.