6 лют. 2025 14:10
1251
Сходження тривало близько тижня.
Група українських військових з протезами підкорила Кіліманджаро в рамках проєкту Second Wind, піднявши прапор України на найвищій точці Африки.
Про це повідомили в Міноборони.
Це сталося вперше в історії: українські військові, серед яких були особи з ампутованими нижніми кінцівками, а також жінка-військовослужбовиця з тяжкими пораненнями, здійснили безпрецедентне сходження на гору Кіліманджаро (5 895 м).
Сходження тривало близько тижня, учасники стикалися з проблемами через розріджене повітря, перепади тиску і високу вологість. Для військових з протезами нижніх кінцівок це було надзвичайно складне завдання, яке вимагало спеціальної підготовки і адаптації, а також розробки особливого плану підйому.
Учасниками проєкту стали захисники з різних областей України. Кожен з них має свою неповторну життєву історію, але всіх об'єднувала спільна мета – досягти вершини Кіліманджаро.
На вершині гори
команда розгорнула шестиметровий прапор України разом з міжнародними
альпіністами, які висловили підтримку в боротьбі України з агресією РФ.
Шлях до вершини тривав шість днів, підготовка до експедиції тривала чотири місяці.
Основною метою проєкту було показати силу та відвагу українських ветеранів, довівши, що ні фізичні травми, ні складні обставини не зупинять тих, хто звик долати труднощі.
Варто зазначити, що з початку повномасштабного вторгнення Росії близько 20 тисяч українців потребують протезування. Однак процес надання протезів займає від двох до п’яти місяців.
Серед проблем, що виникають у цій сфері, – неправильний вибір протезів, коли деякі постачальники пропонують дорогі моделі, навіть якщо вони не підходять людині. Також висока ціна імпортних комплектувальних, а націнки деяких українських дистриб’юторів можуть перевищувати 40%. В Україні є лише один виробник протезів, і через війну, корупцію та інші фактори іноземні компанії не відкривають виробництва на території країни.
У сфері допротезної реабілітації спостерігаються певні покращення, але залишається проблема нерівномірного розподілу ресурсів між медичними установами.
«Друге дихання» – це український медійний проєкт, в межах якого четверо захисників з ампутованими кінцівками та одна військовослужбовиця, що пережила два важких поранення, 28 січня вирушили на Кіліманджаро.