Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пн, 20 травня
+21
$   39.67
  43.08

27 січ. 2024 16:00

Останнє оновлення  
27 січ. 2024 16:00
Події
0

220

0

Українські хакери здійснили потужну атаку на важливе російське підприємство: знищили всі дані

Українські хакери здійснили потужну атаку на важливе російське підприємство: знищили всі дані

Кіберфахівці ГУР завдали чергового потужного удару по ворогу.


Головне управління розвідки Міністерства оборони України розповіло про чергову успішну кібератаку на Росії ― знищено всю ІТ-інфраструктуру компанії IPL Consulting, яка спеціалізувалася на впровадженні інформаційних систем у російській промисловості.

«Вказана компанія презентувала себе як одне з найбільш сучасних російських підприємств, яке надавало допомогу у впровадженні інформаційних систем до установ, що займаються проектуванням, виробництвом автомобільних та авіаційних компонентів, важким машинобудуванням, виробництвом обладнання та приладів, зокрема в інтересах російського оборонно-промислового комплексу», - пояснили розвідники.

Руйнівну атаку проти IPL Consulting здійснили фахівці ГУР, які проникли до внутрішньої мережі компанії та знищили всю її ІТ-інфраструктуру розміром понад 60 терабайт, десятки серверів і баз даних.

Вартість втраченого Росією цифрового масиву даних підраховується.

«В умовах санкційного тиску проти Росії, що триває, нанесені збитки для ворога — вкрай болючі. Крім того, постраждають десятки компаній РФ, які працюють на «оборонку» держави-агресора», - додають в ГУР.

24 січ. 2024 10:22

Останнє оновлення  
24 січ. 2024 10:22
Події
0

101

0
Українські хакери атакували центр космічної гідрометеорології РФ

Знищено великий обсяг інформації.


Українські кіберфахівці здійснили атаку на далекосхідний науково-дослідний центр космічної гідрометеорології «Планета». Було знищено 200 мільйонів гігабайтів даних.

Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

«Атаку проти далекосхідної (найбільшої з трьох) філії НДЦ космічної гідрометеорології «Планета» здійснили кіберволонтери з хакерської групи BO Team», – йдеться у повідомленні.

У розвідці кажуть, що наслідки – руйнівні. Адже проникнення в базу даних центру дозволило знищити 280 серверів, які були залучені у загальній мережі. Загальний обсяг знищеної інформації – близько 2 петабайтів – це 200 мільйонів гігабайтів даних.

Там також наголосили, що вартість втраченого Росією цифрового масиву може становити щонайменше 10 мільйонів доларів.

Серед знищеного:

  • метео- та супутникові дані, які в постійному режимі активно використовували Міноборони й МНС РФ;
  • «роскосмос» та низка інших відомств Росії;
  • «напрацьовані роками унікальні дослідження».

«Нині робота «суперкомп’ютерів», якими обладнаний далекосхідний центр, паралізована та не підлягає відновленню в повному обсязі. Один такий обчислювальний девайс разом із програмним забезпеченням коштує 350 тисяч доларів. В умовах жорстких санкцій проти РФ повторно отримати такий софт фактично неможливо», – додають у розвідці.

Також, разом зі сховищами даних, серверами та комп’ютерами внаслідок кібератаки паралізовано системи кондиціонування і зволоження повітря, а також регулювання екстреного електроживлення будівлі центру.

Українські хакери атакували центр космічної гідрометеорології РФУкраїнські хакери атакували центр космічної гідрометеорології РФ - фото 2