9 серп. 2023 13:15
190
Літаки є носіями далекобійних крилатих ракет Storm Shadow і SCALP-EG
Повітряні сили України кожні 24 години перебазовують бомбардувальники Су-24, які є носіями далекобійних крилатих ракет Storm Shadow і SCALP-EG, щоб захистити ці нечисленні літаки від російських ракетних атак.
Як пише Bild, для цього в Україні відновили всю мережу аеродромів радянських часів та обладнали нові. Також використовуються таємні злітно-посадкові смуги на автомагістралях.
Для захисту оперативних аеродромів українська армія задіяла декілька зенітних комплексів IRIS-T та Patriot. Також під постійним захистом знаходяться місця зберігання вищезазначених далекобійних ракет, які українська авіація використовує дуже успішно.
Саме успішні атаки Су-24 на мости, склади і командні пункти провокують російські ракетні атаки на аеродроми, такі як нещодавні удари по Старокостянтинову (Хмельницька область), де базується тактична авіація.
7 серп. 2023 08:46
86
Українські сили також розширюють свої зусилля по перехопленню російських військово-морських цілей
Українські удари по мостах на окупованих Росією територіях є частиною української кампанії блокування, спрямованої на створення умов для майбутніх рішучих контрнаступальних операцій.
Про йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Так званий «воєнкор» пов’язаний з ПВК Вагнера, стверджував, що українські удари 6 серпня свідчать про те, що ЗСУ методично намагаються відрізати російське угруповання на півдні України та порушити його матеріально-технічне забезпечення подібно до кампанії під час херсонського контрнаступу.
В ISW зазначили, що українські удари по східних пунктах пропуску, ймовірно, перервуть транспортування російського персоналу, матеріальних засобів і обладнання з окупованого Криму до критично важливих російських оборонних операцій у Запорізькій області та на кордоні Запорізько-Донецької області «на певний, невизначений час».
«Схоже, що українські сили також розширюють свої зусилля по перехопленню російських військово-морських цілей, залучених до російського матеріально-технічного забезпечення в Чорному морі», — йдеться у звіті.