20 листоп. 2023 13:40
244
Сергій Якимов – українець, що очолив Марсіанську пустельну дослідницьку станцію
Український інженер Сергій Якимов очолив Марсіанську дослідницьку станцію у пустелі Сан-Рафаель, що в американському штаті Юта. На станції проводять геологічні та соціальні дослідження, симулюючи можливе життя астронавтів на поверхні Марса.
Про це повідомляє Голос Америки.
"Ми приймаємо різні групи з усього світу, які проводять експерименти або тестують обладнання. І ця Марсіанська станція класифікується як геологічний аналог, тому що геологія навколишньої пустелі, вона близька до геології Марса наскільки це можливо", – розповів Якимов.
Ротація дослідницьких груп триває від двох тижнів, впродовж яких учасники живуть у спеціальних модулях, харчуються овочами та фруктами із "марсіанської" теплиці та виходять назовні лише у скафандрах.
На думку Якимова, який був учасником кількох таких експедицій, найважче в ізоляції впоратися з нудьгою. За 20 років було проведено багато досліджень із взаємодії людей у таких умовах.
"Найновіші результати досліджень, які були проведені групою із Європи, встановили, що найкращий екіпаж, який полетить на Марс, має повністю складатися із жінок", – зазначив українець.
Подібні дослідження, які проводяться ще з середини минулого століття, зазвичай вказують на те, що жінки порівняно з чоловіками споживають менше ресурсу – повітря, води, їжі, яких обмаль в космосі.
Марсіанська пустельна дослідницька станція створена громадською організацією – "Марсіанським товариством", яке фінансується різними донорами. Серед них мільярдери Джеф Безос та Ілон Маск.
31 трав. 2022 15:55
147
Учасник полярної експедиції Володимир Хомко зафільмував світанок над «Вернадським».
«Зазвичай саме в цей період року з нашої станції можна спостерігати найкрасивіші сходи сонця», - пишуть на сторінці Національного антарктичного наукового центру.
Зимівники розповідають, що ніде не бачили таких неймовірних різнокольорових світанків, як в Антарктиці. Щоправда, спостерігати їх тут можна не так і часто, адже небо над островом зазвичай затягнуте хмарами.
«Але коли крізь ці хмари виглядає сонечко, а особливо антарктичною зимою, під час якої надворі світлішає лише на кілька годин, – це неповторна краса», - додають зимівники.
В Південній півкулі пори року йдуть навпаки, ніж у Північній, і завтра – в перший день українського літа – в Антарктиці почнеться зима?