Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 16 липня
+34
$   41.26
  44.98

9 лип. 2024 17:41

Останнє оновлення  
9 лип. 2024 17:41
Суспільство
0

112

0

Україна збільшує кількість машин для розмінування сільськогосподарських земель

Україна збільшує кількість машин для розмінування сільськогосподарських земель

На Херсонщині, Харківщині та Миколаївщині обстежили найбільшу кількість земель. 


З початку року сапери в Україні обстежили понад 171,7 тис. га сільськогосподарських земель. Більш ніж 156,6 тис. га вже повернули аграріям в господарське використання.

Про це повідомила міністр економіки України Юлія Свириденко.

«Наші сапери взяли дуже добрий темп. Наприклад, на Херсонщині вже перевірили і повернули у використання аграріїв майже 60% сільгоспугідь, які ми запланували обстежити у цьому році. Загалом по Україні з початку року повернули в господарську експлуатацію більш ніж 156,6 тисячі гектарів земель. Завдяки цьому аграрії знову можуть виїжджати у поля, засівати угіддя, збирати урожай. А це робочі місця, такі потрібні зараз державі податки, це хліб, спечений із харківської пшениці, чи кавуни з херсонських полів», - сказала Юлія Свириденко.

За даними обласних військових адміністрацій, планове обстеження сільгоспземель відбувалося у восьми регіонах країни. Найбільше земель сільгосппризначення обстежено з початку року в:

  • Херсонській області - 146,3 тис. га (в червні – 17,76 тис. га);
  • Харківській області - 11,3 тис. га (в червні – 4,55 тис. га);
  • Миколаївській області 8,3 тис. га (в червні – 1,67 тис. га).

За словами посадовиці, Україна збільшила кількість машин для розмінування.

«Минулий рік ми починали, не маючи жодної машини для розмінування. На початок 2024-го мали 30 машин. У червні вже 82 машини для розмінування. Ми і надалі збільшуватимемо їх кількість. Адже вже маємо приклади локалізації виробництва іноземних зразків, має вітчизняні розробки, які після сертифікації будуть запущені у серійне виробництво. Щодо іншої техніки та обладнання для розмінування, вже сьогодні оператори купують техніку українського виробництва», - зазначила Свириденко.

За її словами з початку року кількість сертифікованих операторів протимінної діяльності зросла більш ніж в півтора рази: на сьогодні сертифіковано вже 43 оператори. Ще 52 перебувають в процесі сертифікації.