Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 03 жовтня
+8
$   36.57
  38.52

18 верес. 2023 11:45

Останнє оновлення  
18 верес. 2023 11:52
Економіка
0

158

0

Україна судитиметься з трьома країнами через заборону на зерно

Україна судитиметься з трьома країнами через заборону на зерно

Польща, Угорщина та Словаччина заявили, що введуть власні заборони на українське зерно після рішення Єврокомісії скасувати обмеження.


Київ подасть до суду на Польщу, Угорщину та Словаччину через їхню відмову скасувати заборону на імпорт української сільськогосподарської продукції. Україна звернеться до арбітражу Світової організації торгівлі.

“Важливо довести, що ці дії є юридично неправильними. І тому завтра ми почнемо судові процеси”, – сказав Качка в неділю ввечері, пише LB.

За його словами, Київ готується відповісти на це діями щодо експорту польських овочів і фруктів.

Польща, Угорщина та Словаччина заявили, що введуть власні заборони на українське зерно після рішення Єврокомісії скасувати обмеження. “У наших очах ці заходи Угорщини та Польщі є заявою про повну недовіру до Європейської комісії”, − сказав посадовець.

Качка підкреслив, що відкрита непокора Брюсселю з боку Польщі, Угорщини та Словаччини є не лише внутрішньою справою ЄС, але викликала “найбільше системне занепокоєння” − чи можуть міжнародні торгові партнери довіряти, що Брюссель представляє ЄС.

“Протягом багатьох років Європейська комісія була організатором торговельних переговорів та інституцією торговельної політики для всього ЄС. І ми звикли працювати на цій основі”, – сказав Качка.

“Системний підхід Будапешта і Варшави щодо ігнорування позиції інституцій ЄС у торговельній політиці, я думаю, буде проблемою для ЄС загалом, тому що там немає єдності”, − додав він.

Київ планує судитися з країнами у Світовій організації торгівлі, а не через власну торговельну угоду з ЄС. “Я думаю, що весь світ повинен бачити, як країни-члени ЄС поводяться щодо торгових партнерів і власного Союзу, тому що це може вплинути і на інші країни”, − зауважив торговий представник.

15 верес. 2023 21:14

Останнє оновлення  
15 верес. 2023 21:14
Економіка
0

75

0
Єврокомісія зняла заборону на імпорт українського зерна

Заборона на імпорт зерна, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшника з України діяла з травня.


Європейська комісія зняла заборону на імпорт зерна та ще трьох видів української агропродукції до п'яти країн Євросоюзу.

Про це йдеться у заяві ЄК, опублікованій 15 вересня.

Чиновники дійшли висновку, що «ринкові викривлення» у країнах-сусідах України зникли завдяки роботі Координаційної платформи та тимчасовим заходам.

«Конструктивний настрій усіх учасників платформи допоміг вирішити конкретні проблеми та забезпечив потік і навіть зростання експорту до третіх країн за межами ЄС», – йдеться у заяві.

Україна, серед іншого, погодилася запровадити «будь-які правові заходи» протягом 30 днів, щоб уникнути стрибків цін на зерно, а також взяла на себе зобов'язання щодо запобігання «будь-яким ринковим спотворенням» у сусідніх країнах.

У Єврокомісії також зазначили, що ЄС утримуватиметься від запровадження будь-яких обмежень доти, доки ефективні заходи з боку України «діятимуть і повністю працюватимуть».

Нагадаємо, заборона на імпорт зерна, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшника з України діяла з травня.