Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 24 травня
+15
$   39.92
  43.31

11 трав. 2024 10:34

Останнє оновлення  
11 трав. 2024 10:34
Події
0

113

0

У ЗСУ пояснили, що означає «сіра зона» на Харківщині

У ЗСУ пояснили, що означає «сіра зона» на Харківщині

Вона почала формуватися після того, як окупанти відступили після невдалого наступу у 2022 році.


Станом на ранок 11 травня, «сіра зона» у Харківській області збільшується. В ЗСУ кажуть, що ця зона почала утворюватися ще після відступу військ РФ на Харківщині у 2022 році.

Це сталося через те, що жодна зі сторін армії не могли закріпитися на цій території через постійні удари. Однак зараз, ця територія починає розширюватися через нову спробу наступу РФ. Про це в етері телемарафону повідомив голова Ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко.

Як утворилася «сіра зона»

За словами Івана Тимочка, після того, як російські війська відступили під час Харківської кампанії восени 2022 року, «правильної» лінії кордону не утворилося.

«Все одно там відбувались артилерійські бої, постійно відбувались зіткнення з ДРГ і ворог не зміг виставити свої військові заслони ідеально по лінії фронту і вглиб Росії там утворилась така лінія, різна по товщині 5 – 10 км, де по суті вона була нечійна. Але на території Росії, росіяни і ЗСУ не могли там закріпитися, чи вибудувати якісь потужні фортифікації в тому плані, що одразу завдавались удари», – зазначив він.

Окупаційним військам було поставлене завдання, щоб вони зайняли дані території, аби ЗСУ не могли заходити на територію Росії чи вибудувати фортифікаційні споруди.

За словами Тимочка, наступальним діям російських військ у Харківській області передувала масштабна інформаційна кампанія, щоб залякати українців.

«Завдання, яке ставилось перед окупантами – відтягнути наші резерви та ресурси. Хоча насправді вони там намагалися покращити становище їх військ. Бо, якщо ми поспостерігаємо, звідки вони наступали, то це славнозвісне Шебекіно», – зазначив Тимочко.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підтвердив, що Росія розпочала нову хвилю контрнаступальних дій на Харківському напрямку.