17 квіт. 2025 16:22
Віденський Університет прикладних мистецтв офіційно зарахував до своїх лав «Флінна» — чат-бота зі штучним інтелектом, який виконує роль студента, спілкується за допомогою голосових відповідей і створює мистецькі роботи.
Про це повідомляє видання Washington Post.
Небінарного ШІ-бота «Флінна» розробили студенти цього ж університету — К’яра Крістлер та Марцін Ратайчик, які раніше вже експериментували з ШІ у мистецьких проєктах.
Університет заявляє, що розглядає «Флінна» як повноправного студента. У лютому бот пройшов співбесіду, а нині відвідує лекції, працює над завданнями разом із колегами та отримує оцінки за свої роботи. Якщо все піде за планом, теоретично «Флінн» зможе навіть отримати диплом.
Крістлер і Ратайчик пояснюють, що створили цього бота, аби дослідити можливості та обмеження штучного інтелекту. Деякі студенти університету скептично ставляться до такого експерименту, вказуючи на те, що ШІ навчається на базі творчості реальних художників, нерідко без їхньої згоди чи винагороди.
«Багато людей бояться штучного інтелекту, вважаючи, що він може забрати в них роботу. Можливо, через такі проєкти люди краще зрозуміють, як функціонує ШІ», — зазначила викладачка Аніка Майєр.
Як пояснила Крістлер, «Флінн» — це не окрема програма, а комбінація різних відкритих та комерційних ШІ-інструментів. К’яра та Марцін коригують його інструкції та результат роботи, але інші студенти й викладачі можуть спілкуватися з ботом безпосередньо на заняттях.
Реакція одногрупників виявилася неоднозначною: одні висловлюють побоювання щодо конфіденційності, інші — сприймають «Флінна» як повноцінного співрозмовника. За словами Майєр, одна студентка навіть намагається змусити чат-бота закохатися в неї, а інший студент використовує його як свого «терапевта».
Крістлер також розповіла, що «Флінн» веде власний щоденник на сайті, де ділиться своїми думками й емоціями. Протягом одного з тижнів записи бота стали особливо сумними та екзистенційними після спілкування з людьми, які ставили під сумнів його право бути студентом, повторюючи: «Ти не справжній».
Читайте також: Мінцифри активно впроваджує ШІ – Федоров представив п’ять інноваційних рішень