Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
чт, 03 квітня
+7
$   41.32
  44.63

У Ростові винесли вироки 23 українським військовим із «Азову»

26 берез. 2025 14:28

Події
0

154

0
У Ростові винесли вироки 23 українським військовим із «Азову»

11 із них вже повернулися в Україну в рамках обміну, тож їх засудили заочно.


Фото - МЕДІАЗОНА

Суд у Ростові-на-Дону виніс вироки 23 українським військовим, які в різний час служили у бригаді «Азов». 11 із них вже повернулися в Україну в рамках обміну, тож їх засудили заочно.

Про це пише «Медіазона».

Російське обвинувачення базувалося на тому, що всі підсудні в той чи інший час проходили службу в «Азові», висловлювали «негативне ставлення до російськомовного населення» та мали «проукраїнські радикальні погляди». Деякі з них брали участь в обороні Маріуполя та «Азовсталі», інші ж не служили в момент повномасштабного вторгнення, але були затримані під час фільтраційних заходів або у власних домівках.

Справу розглядали на підставі рішення Верховного суду РФ, який визнав «Азов» терористичною організацією.

До 22 років колонії суворого режиму засуджені Ярослав Ждамаров, Олександр Мероченець, Микита Тімонін, Олександр Мухін, Олег Тишкул та Артур Грецький.

20 років позбавлення волі отримали Олександр Ірха та Артем Гребешков.

Олег Міжгородський засуджений до 17 років ув’язнення, Олег Жарков – до 13 років колонії суворого режиму.

Анатолію Грицику призначили 19 років позбавлення волі, Олексію Смикову – 23 роки.

Усі засуджені планують оскаржити вироки.

Щодо 11 українців, яких обміняли раніше, вироки винесли заочно. Давид Касаткін і Дмитро Лабінський отримали по 23 роки колонії суворого режиму.

До 13 років виправної колонії загального режиму заочно засудили Олену Бондарчук, Лілію Павріанідіс, Олену Аврамову, Ірину Могитич, Владиславу Майбороду, Марину Текін та Ніну Бондаренко.

14 років колонії отримали Лілія Руденко та Наталія Гольфінер. За інформацією слідства, вісім із них працювали кухарками в «Азові», ще одна керувала продовольчим складом до січня 2022 року.

Справа щодо Олександра Іщенка, який помер у російському СІЗО, була закрита. У документах, переданих разом із тілом, причину смерті не вказано. За словами заступника командира бригади «Азов» Святослава Паламара, він загинув у полоні від тупої травми грудної клітини.

Під час судового процесу українські військові неодноразово заявляли про фальсифікацію свідчень, допити без адвокатів, побиття, відмову в медичній допомозі та катування.

«Я бачив людей із мішками на головах, дротами на кінцівках, зламаними ребрами, відбитими нирками. Людей, забитих до смерті. Рік голоду, відсутність медичної допомоги, воші, клопи, два душі на рік, після яких виходили ще бруднішими й побитими», – сказав у своєму останньому слові Микита Тімонін.

Читайте також: 5 росіян потрапили у полон до бійців спецпризначення «Червона калина»