Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 22 листопада
-0
$   41.29
  43.47

У Києві на подіум вийшли люди з пересадженими органами та їхні лікарі

19 жовт. 2024 15:28

Останнє оновлення  
19 жовт. 2024 15:28
Здоров'я
0

1132

0
У Києві на подіум вийшли люди з пересадженими органами та їхні лікарі

Колекцію одягу створила дизайнерка Ельвіра Гасанова.


У Києві провели унікальний показ мод, де на подіум вийшли люди з пересадженими донорськими органами та медики, які виконали ці операції.

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

Захід, названий «Коли в життя повертаються кольори», організували з метою привернення уваги до трансплантації органів в Україні напередодні Всесвітнього дня донорства.

На показі були люди, які живуть із трансплантованими органами, разом зі своїми родинами. Їхнє життя кардинально змінилося: хтось вперше за багато років зміг поїхати на відпочинок, діти повернулися до навчання в школі, а дехто знайшов кохання та планує створити сім’ю.

У Києві на подіум вийшли люди з пересадженими органами та їхні лікарі

Наймолодшою учасницею подіуму стала волинянка Соломійка Книш, яка разом із мамою Ольгою та сестрою Настею демонструвала одяг. Понад рік тому в Інституті серця Міністерства охорони здоров'я України їй пересадили донорське серце – це була перша трансплантація серця для дитини такого віку.

У Києві на подіум вийшли люди з пересадженими органами та їхні лікарі - фото 2

Дизайнерка Ельвіра Гасанова, яка створила колекцію для цього показу, зазначила, що одяг підбирали індивідуально для кожної моделі, щоб підкреслити їхню особливу красу.

У Києві на подіум вийшли люди з пересадженими органами та їхні лікарі - фото 3

Серед присутніх на заході була родина померлого донора. Вони вирішили познайомитися з людьми, яким пересадили органи їхнього близького.

У Міністерстві охорони здоров'я також зазначили, що за останні чотири роки, відколи в Україні активно розвивається трансплантація, виконано понад 1500 органних пересадок. У країні проводять операції з пересадки серця, нирок, печінки, легень і підшлункової залози, причому всі вони безкоштовні для пацієнтів завдяки державному фінансуванню.

У Києві на подіум вийшли люди з пересадженими органами та їхні лікарі - фото 4

Зараз понад 3000 українців перебувають у національному списку очікування на трансплантацію. Однак щороку лише близько 20% із них отримують потрібну допомогу.

Медики підкреслюють, що могли б надавати допомогу більшій кількості пацієнтів, якби зросла кількість згод на посмертне донорство.

Згідно з українським законодавством, кожен повнолітній громадянин може самостійно визначитися щодо своєї згоди на посмертне донорство, написавши відповідну заяву, що може врятувати чиєсь життя.

У Києві на подіум вийшли люди з пересадженими органами та їхні лікарі - фото 5У Києві на подіум вийшли люди з пересадженими органами та їхні лікарі - фото 6

Читайте також: Вірус папіломи людини (ВПЛ) настільки розповсюджений, що практично всі люди інфікуються ним в певний період життя. Проте не всіма типами одночасно: ВПЛ — це насправді ціла когорта вірусів (близько 100 типів), і не всі вони несуть небезпеку.