29 січ. 2024 17:28
1024
Новий закон заборонить продаж будь-яких тютюнових виробів, у тому числі нікотинових паучів, дітям до 16 років
Великобританія заборонить одноразові вейпи для боротьби зі зростанням куріння серед молоді та захисту здоров'я дітей.
Про це у понеділок, 29 січня, повідомляється на сайті британського уряду, пише DW.
Як ідеться у повідомленні, за останні три роки кількість дітей у віці від 11 до 17 років, які вживають одноразові вейпи, зросла майже вдев'ятеро. Серед дітей віком від 11 до 15 років їх використовує майже кожен десятий.
"Довгострокові наслідки вейпінгу невідомі, а нікотин, що міститься в них, може викликати сильну залежність. Хоча вейпінг може бути корисним інструментом, щоб допомогти дорослим курцям кинути палити, продавати вейпи дітям - неприйнятно", - заявив прем'єр-міністр Ріші Сунак.
Крім того, використані одноразові вейпи з літієвими батареями важко переробляються, а їх у Британії щотижня викидають близько п'яти мільйонів штук, а за рік - 260 мільйонів.
Новий закон заборонить продаж будь-яких тютюнових виробів, у тому числі нікотинових паучів, дітям до 16 років (від 2009 року народження). Також будуть запроваджені суворіші правила маркетингу багаторазових вейпів: обмежать смаки, виробників змусять виготовляли простішу та менш привабливу упаковку, а продавців зобов'яжуть прибирати їх з поля зору. Уряд запровадить нові штрафи, а офіцери з торгових стандартів матимуть повноваження діяти "на місці", щоб боротися з незаконним продажем.
12 січ. 2024 12:07
781
130 000 українців помирають протягом року через хвороби, спричинені курінням.
Хочете кинути курити, але не знаєте, як це зробити? Часто ця місія здається нереальною для тих, хто знає лише про плюси куріння. Нікотинова залежність шкодить здоров’ю. Здається, всі знають про негативні наслідки від куріння, та відмовитися від шкідливої звички виходить не так легко.
За інформацією МОЗ, протягом року в Україні від куріння та впливу тютюну помирає близько 130 тисяч осіб. Саме тому з 11 грудня змінилися вимоги щодо маркування на пачках сигарет. Тепер 65% площі пачки покриватимуть зображення захворювань, спричинених курінням. Також розміщуватимуть QR-код, після сканування якого ви потрапите на сайт, де зібрана вся інформація про те, як кинути курити.
Паління шкодить всьому організму. І після того, як ви відмовитеся від цієї шкідливої звички, то розпочнеться так зване «очищення». Звичайно, спочатку буде важко – психологічно, морально, фізично. Та з часом покращиться і емоційний стан, і фізична витривалість.
Не існує встановленого періоду, за який людина має попрощатися з палінням. Проте психологи стверджують, що для вироблення нової звички потрібно мінімум 21 день.
Через дві-три
години ви можете відчути «ломку», коли дуже хотітиметься покурити. Організм заявлятиме
про нестачу дофаміну, синтез якого стимулює доза нікотину.
Вже за пів доби ваша кров почне більше насичуватися киснем, а організм очищуватиметься від чадного газу.
Через добу вас можуть «накрити» досить неприємні відчуття. Зокрема: роздратування, кашель, пітливість, сонливість.
Через дві доби ви зможете помітити, що ваші нюхові та смакові рецептори починають працювати краще.
Вже через три доби 90% метаболітів нікотину почнуть виводитися. Зменшиться напруженість бронхів. Проте самопочуття може погіршитися ще більше.
Вже на п’яту добу ставатиме легше. Як фізично, так і морально.
Також існують різні медичні препарати, які допоможуть позбутися залежності від куріння. Але їх варто купувати лише після консультації з лікарем.