Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
нд, 25 лютого
+6
$   38.35
  41.56

29 січ. 2024 17:28

Останнє оновлення  
29 січ. 2024 17:28
Світ
0

914

0

У Британії заборонять одноразові вейпи

У Британії заборонять одноразові вейпи

Новий закон заборонить продаж будь-яких тютюнових виробів, у тому числі нікотинових паучів, дітям до 16 років


У Британії заборонять одноразові вейпи

Великобританія заборонить одноразові вейпи для боротьби зі зростанням куріння серед молоді та захисту здоров'я дітей.

Про це у понеділок, 29 січня, повідомляється на сайті британського уряду, пише DW.

Як ідеться у повідомленні, за останні три роки кількість дітей у віці від 11 до 17 років, які вживають одноразові вейпи, зросла майже вдев'ятеро. Серед дітей віком від 11 до 15 років їх використовує майже кожен десятий.

"Довгострокові наслідки вейпінгу невідомі, а нікотин, що міститься в них, може викликати сильну залежність. Хоча вейпінг може бути корисним інструментом, щоб допомогти дорослим курцям кинути палити, продавати вейпи дітям - неприйнятно", - заявив прем'єр-міністр Ріші Сунак. 

Крім того, використані одноразові вейпи з літієвими батареями важко переробляються, а їх у Британії щотижня викидають близько п'яти мільйонів штук, а за рік - 260 мільйонів.

Новий закон заборонить продаж будь-яких тютюнових виробів, у тому числі нікотинових паучів, дітям до 16 років (від 2009 року народження). Також будуть запроваджені суворіші правила маркетингу багаторазових вейпів: обмежать смаки, виробників змусять виготовляли простішу та менш привабливу упаковку, а продавців зобов'яжуть прибирати їх з поля зору. Уряд запровадить нові штрафи, а офіцери з торгових стандартів матимуть повноваження діяти "на місці", щоб боротися з незаконним продажем. 

12 січ. 2024 12:07

Останнє оновлення  
15 січ. 2024 09:48
Здоров'я
0

550

0
Що буде з організмом, якщо різко кинути курити?

130 000 українців помирають протягом року через хвороби, спричинені курінням.


Що буде з організмом, якщо різко кинути курити?

Хочете кинути курити, але не знаєте, як це зробити? Часто ця місія здається нереальною для тих, хто знає лише про плюси куріння. Нікотинова залежність шкодить здоров’ю. Здається, всі знають про негативні наслідки від куріння, та відмовитися від шкідливої звички виходить не так легко.

Поради, як кинути курити?

 • Для початку вам варто сісти і поговорити із собою. Усвідомити, чи дійсно ви це хочете зробити. І навіщо. Лише після самоаналізу можна починати.
 • Вам потрібно змінити свій стиль життя, відмовившись від ритуалів, які асоціюються у вас саме із палінням.
 • Почніть ходити у спортзал. Або просто збільшіть свою фізичну активність.
 • Чим замінити сигарети? Не заміняйте паління їжею, адже потім доведеться боротися з іншою проблемою. Ви ризикуєте набрати зайву вагу та зіпсувати зуби (часто цигарки замінюють солодощами).
 • Якщо ви відчуваєте, що самі не можете впоратися із цим завданням, зверніться до лікаря.
 • Вам варто нагадати, при яких обставинах найбільше хочеться курити. Старайтеся уникати їх.
 • Попросіть друзів, рідних чи колег, які палять, не провокувати вас «закурити ще одну». Та не насміхатися, адже мова йде про ваше здоров’я, а не просто звичку.
 • Перед тим, як кидати курити, почистіть свою оселю. Заберіть предмети, що нагадують вам про паління. Варто випрати одяг, який зберігає запах сигарет. Якщо ви курили в машині, то зробіть хімчистку салону.
 • Перший період буде важким. Тому варто відмовитися навіть від алкоголю. Адже у стані сп’яніння вам буде важче контролювати свої бажання.
 • Відвідайте стоматолога і зробіть чистку зубів від тютюнового нальоту.
 • Два-три рази на день чистіть зуби.
 • Ви можете написати на папері перелік причин, чому вам потрібно кинути палити. Розмістіть їх на видному місці, наприклад, на холодильнику. Це мотивуватиме.
 • Не звертайте увагу на те, що думають інші.

За інформацією МОЗ, протягом року в Україні від куріння та впливу тютюну помирає близько 130 тисяч осіб. Саме тому з 11 грудня змінилися вимоги щодо маркування на пачках сигарет. Тепер 65% площі пачки покриватимуть зображення захворювань, спричинених курінням. Також розміщуватимуть QR-код, після сканування якого ви потрапите на сайт, де зібрана вся інформація про те, як кинути курити.

Що буде з організмом, якщо різко кинути курити?

Що буде, якщо різко кинути курити?

Паління шкодить всьому організму. І після того, як ви відмовитеся від цієї шкідливої звички, то розпочнеться так зване «очищення». Звичайно, спочатку буде важко – психологічно, морально, фізично. Та з часом покращиться і емоційний стан, і фізична витривалість.

 • Ваша кров матиме більшу насиченість киснем.
 • У капілярах та великих судинах нормалізується кровообіг.
 • З легень та бронхів почнуть виводитися токсини, які осідали там протягом часу, коли ви курили.
 • Зміниться обсяг ваших легень.
 • Одразу ж знизиться ризик виникнення інфарктів та інсультів.

Не існує встановленого періоду, за який людина має попрощатися з палінням. Проте психологи стверджують, що для вироблення нової звички потрібно мінімум 21 день.

Наслідки після кидання куріння

Через дві-три години ви можете відчути «ломку», коли дуже хотітиметься покурити. Організм заявлятиме про нестачу дофаміну, синтез якого стимулює доза нікотину.

Вже за пів доби ваша кров почне більше насичуватися киснем, а організм очищуватиметься від чадного газу.

Через добу вас можуть «накрити» досить неприємні відчуття. Зокрема: роздратування, кашель, пітливість, сонливість.

Через дві доби ви зможете помітити, що ваші нюхові та смакові рецептори починають працювати краще.

Вже через три доби 90% метаболітів нікотину почнуть виводитися. Зменшиться напруженість бронхів. Проте самопочуття може погіршитися ще більше.

Вже на п’яту добу ставатиме легше. Як фізично, так і морально.

Також існують різні медичні препарати, які допоможуть позбутися залежності від куріння. Але їх варто купувати лише після консультації з лікарем.