Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
ср, 05 лютого
-0
$   41.76
  43.12

Тищенко повернувся до Верховної Ради після домашнього арешту

8 січ. 2025 13:39

Політика
0

461

0
Тищенко повернувся до Верховної Ради після домашнього арешту

Справа по Тищенку ще на розгляді суду.


Народний депутат Микола Тищенко з’явився на засідання Верховної Ради 8 січня після того, як перебував під домашнім арештом у справі про незаконне утримання військовослужбовця.

Про це повідомив його колега, народний депутат Олексій Гончаренко.

Раніше Тищенко перебував під цілодобовим домашнім арештом. Цей запобіжний захід діяв до 23 грудня включно. Проте 6 січня у Дніпрі мало відбутися засідання суду щодо переобрання запобіжного заходу. Слухання перенесли на 10 січня після того, як адвокати Тищенка подали клопотання про відвід судді.

Цікаво, що депутат раніше двічі не з’явився на засідання суду, хоча мав бути доставлений примусово. Прокурори пояснили це тим, що Тищенко обіцяв прибути добровільно, тому примусових дій не вживали. Згодом з’ясувалося, що він не прийшов через погіршення здоров’я. За словами адвокатів, рано вранці в нього сталися проблеми із серцем, через що він опинився у київській лікарні.

На засіданні суду 6 січня депутат долучився до слухань в онлайн-форматі.

Що відомо про арешт Тищенка?

Микола Тищенко, народний депутат України, потрапив під підозру в рамках кримінальної справи, де його звинувачують у незаконному позбавленні волі людини. Інцидент стався в червні 2024 року в центрі Дніпра, коли група невідомих у формі напала на колишнього бійця спеціального підрозділу Kraken Дмитра (позивний Син), який прогулювався з дитиною.

У Telegram-каналах з'явилися повідомлення, що напад на чоловіка здійснили охоронці Тищенка. Однак сам депутат стверджує, що насправді військовий Дмитро завдав ударів слідчому, який працював на обшуку шахрайської ботоферми, а потім спробував втекти. У поліції повідомляють, що нападники в камуфляжі та балаклавах завдали тілесних ушкоджень чоловікові і незаконно утримували його. Про напад на слідчого не було згадано.

В результаті розслідування, Державне бюро розслідувань (ДБР) оголосило Тищенку підозру. Згідно з даними слідства, саме за вказівкою депутата військового незаконно затримали. Якщо його провина буде доведена, Тищенко може отримати покарання у вигляді до 5 років позбавлення волі.

Крім того, охоронець депутата, Костянтин Цубера, котрий також фігурує в справі, вже уклав угоду зі слідством і пообіцяв давати свідчення. Учасник сутички, слідчий поліції, виявився працівником київського підрозділу. Після проведення службового розслідування поліція Києва звільнила його з роботи.