19 верес. 2024 17:42
Гарбуз корисний для жінок, чоловіків і дітей. Його солодкий смак особливо до вподоби малюкам. Фахівці говорять про позитивний вплив на організм від приготування печених плодів, вичавлюванні соку, особливої уваги заслуговує гарбузове насіння. Людей, які дотримуються здорового харчування, може цікавити питання: «Скільки калорій в гарбузі?». 100 грамів плоду містить всього 26,1 кал. Звичайно, під час приготування цей показник може змінитися після додавання масла або інших інгредієнтів.
Оскільки найменшу калорійність має саме ягода без термічної обробки, то виникає питання, чи можна їсти гарбуз сирим. Можна, але не кожен сорт кабака смакуватиме однаково добре.
Гарбуз – це ягода із великою палітрою вітамінів та мінералів. Він багатий на каротин, що чітко відображається у кольорі плодів. Має вітаміни груп B, РР, Е, С, залізо, антиоксиданти, магній, калій, цинк, фосфор і, звичайно, клітковину.
Клітковина гарбуза користь. Фахівці говорять, що вона здатна виводити важкі метали з організму. Перешкоджає появі шлаків, знижує холестерин і захищає організм від впливу радіонуклідів.
Користь гарбуза для організму спостерігається як у дорослих, так і в дітей. Говорити про якісь категоричні заборони не варто. Адже це справа індивідуальна. Зернятка, м’якіш, сік не вважаються високоалергенними, але бувають випадки, коли від них краще відмовитися.
Гарбузові зернята не лише смачні, проте й корисні для організму. Їх можна їсти сирими, смаженими і печеними. Те, як вживати гарбузове насіння, залежить, переважно, від гастрономічних вподобань.
Фахівці зауважують, що добова норма гарбузового насіння – приблизно 100 грам. Сушене гарбузове насіння такої маси складається із 50 зерняток.
Нутриціологи говорять про такі вітаміни у гарбузовому насінні: А, Е, марганець, залізо, цинк, мідь, рослинний білок, жири. А ще – акцентують на його притивірусних і протигрибкових властивостях. Покращити сон, підтримати імунітет і допомогти своєму серцю можна за допомогою такого смаколика.
Цікаво, що у ста грамах зернят міститься більша кількість білка, ніж у перепелиних яйцях.
Запіканка з гарбуза має солодкий присмак, гарно поєднується з яблуками і грушами. Така страва буде корисною для печінки, оскільки може покращити прохідність жовчних протоків і покращити обмін вуглеводів, «вивести» холестерин. Гарно бореться із закрепами.
Читайте також: Авокадо: користь, шкода і цікаві факти.