Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 21 травня
+18
$   39.67
  43.08

12 січ. 2024 09:18

Останнє оновлення  
12 січ. 2024 09:18
Світ
0

160

0

США і Британія завдали авіаударів по базах хуситів у Ємені – Байден підтвердив

США і Британія завдали авіаударів по базах хуситів у Ємені – Байден підтвердив

США та Великобританія вночі, 12 січня, завдали серію авіаударів центрами зберігання озброєння та баз для навчання хуситів у Ємені.


Президент США Джо Байден підтвердив атаку США по військовим базам хуситів у Ємені в п'ятницю вночі, повідомляє Білий дім.

"Сьогодні за моєю вказівкою збройні сили США спільно зі Сполученим Королівством та за підтримки Австралії, Бахрейну, Канади та Нідерландів успішно завдали ударів по ряду об'єктів у Ємені, які повстанці-хусіти використали для того, щоб поставити під загрозу свободу судноплавства", - йдеться в заяві Байдена, оприлюдненої на сайті Білого дому.

Американський президент зазначив, що ці удари є прямою відповіддю на безпрецедентні напади хуситів на міжнародні морські судна у Червоному морі, включаючи використання протикорабельних балістичних ракет вперше в історії. 

За його словами, напади хуситів поставили під загрозу персонал США, цивільних моряків та американських партнерів, а також торгівлю та свободу судноплавства. "Внаслідок 27 нападів на міжнародне комерційне судноплавство постраждали понад 50 країн.

Зазначається, що 9 січня хусити здійснили найбільшу на сьогоднішній день атаку, спрямовану безпосередньо проти американських кораблів.

Байден назвав реакцію міжнародної спільноти на ці напади "єдиною та рішучою".

"Ці цілеспрямовані удари є чітким сигналом про те, що Сполучені Штати та наші партнери не зазнають нападів на наш персонал і не дозволять ворожим суб'єктам ставити під загрозу свободу судноплавства на одному з найважливіших торгових маршрутів у світі. Я без вагань вживу подальших заходів щодо захисту нашого народу та вільного потоку міжнародної торгівлі, якщо це необхідно”, - наголосив Байден.