12 січ. 2024 12:07
780
130 000 українців помирають протягом року через хвороби, спричинені курінням.
Хочете кинути курити, але не знаєте, як це зробити? Часто ця місія здається нереальною для тих, хто знає лише про плюси куріння. Нікотинова залежність шкодить здоров’ю. Здається, всі знають про негативні наслідки від куріння, та відмовитися від шкідливої звички виходить не так легко.
За інформацією МОЗ, протягом року в Україні від куріння та впливу тютюну помирає близько 130 тисяч осіб. Саме тому з 11 грудня змінилися вимоги щодо маркування на пачках сигарет. Тепер 65% площі пачки покриватимуть зображення захворювань, спричинених курінням. Також розміщуватимуть QR-код, після сканування якого ви потрапите на сайт, де зібрана вся інформація про те, як кинути курити.
Паління шкодить всьому організму. І після того, як ви відмовитеся від цієї шкідливої звички, то розпочнеться так зване «очищення». Звичайно, спочатку буде важко – психологічно, морально, фізично. Та з часом покращиться і емоційний стан, і фізична витривалість.
Не існує встановленого періоду, за який людина має попрощатися з палінням. Проте психологи стверджують, що для вироблення нової звички потрібно мінімум 21 день.
Через дві-три
години ви можете відчути «ломку», коли дуже хотітиметься покурити. Організм заявлятиме
про нестачу дофаміну, синтез якого стимулює доза нікотину.
Вже за пів доби ваша кров почне більше насичуватися киснем, а організм очищуватиметься від чадного газу.
Через добу вас можуть «накрити» досить неприємні відчуття. Зокрема: роздратування, кашель, пітливість, сонливість.
Через дві доби ви зможете помітити, що ваші нюхові та смакові рецептори починають працювати краще.
Вже через три доби 90% метаболітів нікотину почнуть виводитися. Зменшиться напруженість бронхів. Проте самопочуття може погіршитися ще більше.
Вже на п’яту добу ставатиме легше. Як фізично, так і морально.
Також існують різні медичні препарати, які допоможуть позбутися залежності від куріння. Але їх варто купувати лише після консультації з лікарем.
9 січ. 2024 17:54
404
Як покращити своє здоров'я.
Багато хто з нас планує розпочати нове життя на початку року попри те, що зараз досить важко щось планувати. Але є речі в піклуванні про власне здоров’я, які залежать лише від нас.
Центр громадського здоров’я пропонує 12 кроків до здорового життя: