Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
нд, 03 грудня
+1
$   36.46
  39.66

16 листоп. 2023 18:00

Останнє оновлення  
16 листоп. 2023 18:00
Здоров'я
0

191

0

Самотність оголосили глобальною загрозою людства та порівняли з курінням

Самотність оголосили глобальною загрозою людства та порівняли з курінням

Шкода від самотності навіть більша, ніж від ожиріння та малорухливого способу життя.


Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила самотність нагальною глобальною загрозою для здоров'я. Її вплив рівноцінний викурюванню 15 сигарет на день.

Про це повідомила ВООЗ, пише The Guardian.

ВООЗ створила міжнародну комісію з проблеми самотності. Її очолили генеральний хірург США Вівек Мурті та дипломатка Африканського Союзу з питань молоді Чідо Мпемба. Також до складу комісії увійшли ще 11 правозахисників та урядовців. 

Проблема самотності загострилася через пандемію COVID-19. Вона зупинила економічну та соціальну активність людей. Через це рівень самотності підвищився.

"Самотність не знає кордонів і стає глобальною проблемою громадського здоров'я, що впливає на всі аспекти здоров'я, добробуту та розвитку. Соціальна ізоляція не знає ні віку, ні кордонів", – зауважила Чідо Мпемба.

За словами Мурті, ризики для здоров’я людини від самотності дорівнюють викурюванню 15 сигарет на день. Шкода від неї навіть більша, ніж від ожиріння та малорухливого способу життя. 

Генеральний хірург США також зазначив, що кожна четверта літня людина у світі відчуває соціальну ізоляцію. Це спричиняє підвищення ризику деменції на 50% та ішемічної хвороби або інсульту на 30%.

Згідно із дослідженням, від 5% до 15% підлітків є самотніми. За іншими даними, в Африці таких нараховується 12,7%, а в Європі – 5,3%.

Молоді люди, які відчувають самотність у школі, з більшою ймовірністю кидають навчання в університеті. Відчуття роз'єднаності та відсутність підтримки на роботі може призвести до зниження та продуктивності.

Створена ВООЗ комісія з проблем самотності працюватиме протягом трьох років.