Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 14 червня
+22
$   40.65
  43.48

26 лют. 2024 06:54

Останнє оновлення  
26 лют. 2024 06:54
Події
0

172

0

Росіяни знову розстріляли українських військовополонених

Росіяни знову розстріляли українських військовополонених

Ймовірно їх було щонайменше сім.


Окупанти знову розстріляли беззбройних українських військовополонених на Бахмутському напрямку. Ймовірно, це сталось 24 лютого.

Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Воєнний злочин стався у Бахмутському районі. На відео видно, що українські військові здаються у полон: їхні руки були підійняті до верху, вони показували, що беззбройні та не несуть загрози. Росіяни мали взяти їх у полон, але натомість нещадно розстріляли.

Точну кількість розстріляних українців не відомо, ймовірно їх було щонайменше сім. Це – військовослужбовці СОУ.

«Такий розстріл – це воєнний злочин! Наразі нам також відомо з якої військової частини російської армії військові, які нещадно стратили українців», – наголосив Лубінець.

Омбудсман зазначив, що цей випадок необхідно зафіксувати як чергове порушення Росією норм міжнародного гуманітарного права. Він також звернеться офіційними листами до ООН та МКЧХ, аби організації зафіксували та публічно визнали, що російські військові вбивають українських полонених.

«Для російської армії Женевські конвенції, правила та звичаї війни нічого не значать. Вони чинять за своїми негласними «конвенціями», «правилами» та «звичаями» – жорстокості, підлості, ницості. Такі вбивства військовополонених – випадки не поодинокі. За них має бути покарання!», – додав уповноважений з прав людини.


Нагадаємо, Донецька прокуратура розпочала розслідування через розстріли беззбройних українських військовополонених в Авдіївці та Веселому. Також стали відомі імена воїнів, яких росіяни розстріляли в Авдіївці на позиції «Зеніт».