Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
чт, 21 листопада
-0
$   41.29
  43.47

Робот-хірург прооперував 6-річну дівчинку з Хмельниччини, у якої виявили рідкісне захворювання Уїлкі

7 листоп. 2024 13:44

Останнє оновлення  
7 листоп. 2024 13:46
Здоров'я
0

553

0
Робот-хірург прооперував 6-річну дівчинку з Хмельниччини, у якої виявили рідкісне захворювання Уїлкі

Через хворобу дівчинка схудла на 4 кілограми. 


Робот-хірург прооперував 6-річну дівчинку з Хмельниччини, у якої виявили рідкісне захворювання Уїлкі
Фото - ПМОЛ

Рідкісне захворювання, яке діагностують лише у 1 пацієнта з 1000, мало не вбило дитину. Врятувати життя 6-річна Поліна Бідюк із міста Старокостянтинів вдалося спеціалістам дитячої лікарні Святого Миколая. Операцію виконали за допомогою робота-хірурга.

Про це повідомляє Перше медична об’єднання Львова, розповідаючи історію пацієнтки.

Одного вечора дівчинка почала блювати одразу після прийому їжі. Налякані батьки викликали швидку. У районній лікарні спершу запідозрили, що в Полінки апендицит. Однак після обстеження негайно скерували маленьку пацієнтку до Хмельницької обласної лікарні. І вже тамтешні фахівці діагностували рідкісну недугу – синдром Уїлкі. Простими словами, це складна кишкова непрохідність. За порятунком родину скерували у лікарню Святого Миколая.

«Суть цього синдрому полягає в тому, що верхня брижова артерія – це одна із найбільших судин в організмі – перетискає дванадцятипалу кишку, через яку властиво і проходить їжа, яку ми споживаємо», — розповідає Олександр Калінчук, хірург, медичний директор дитячої лікарні Святого Миколая.

Переважно пацієнтів із синдром Уїлкі лікують консервативно – медикаментами. Втім, у випадку Полінки вони не спрацювали. Ба більше – аорта та брижова артерія, ніби пінцетом, сплюснули кишку. Дівчинка блювала при кожному прийомі їжі і за кілька тижнів схудла з 18 кілограмів до 14.

Аби знизити можливі ризики, спеціалісти вирішили виконувати втручання за допомогою робота-хірурга Da Vinci Si.

«Річ у тім, що дванадцятипала кишка розташована у критичній зоні. Вона зʼєднує шлунок з тонким кишківником. А навколо неї – підшлункова залоза, судини печінки, жовчні шляхи. І зачепити будь-що із цього – вкрай небезпечно. А роботизована система дає можливість хірургам діяти максимально точно», - пояснюють у Першому медичному.

Під час двогодинної операції лікарі «скоротили» шлях потрапляння їжі до тонкого кишківника в обхід місця стиснення. Вони взяли вільну петлю кишківника та зʼєднали її з верхом дванадцятипалої кишки. І хоч її і далі перетискають брижова артерія та аорта, їжа тепер безперешкодно потрапляє до тонкого кишківника – так би мовити, обхідним шляхом.

Нині Полінка швидко відновлюється після операції, знову повноцінно харчується та відновлює вагу.

Робот-хірург прооперував 6-річну дівчинку з Хмельниччини, у якої виявили рідкісне захворювання УїлкіРобот-хірург прооперував 6-річну дівчинку з Хмельниччини, у якої виявили рідкісне захворювання Уїлкі - фото 2Робот-хірург прооперував 6-річну дівчинку з Хмельниччини, у якої виявили рідкісне захворювання Уїлкі - фото 3

Нагадаємо, 5-місячному малюкові пересадили частину печінки від мами.