Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
ср, 06 грудня
--3
$   36.66
  39.65

23 серп. 2022 16:05

Останнє оновлення  
1 берез. 2023 12:23
Політика
0

52

0

«Путін хоче всю Україну», - Борис Джонсон виступив на Кримській платформі

«Путін хоче всю Україну», - Борис Джонсон виступив на Кримській платформі


Міжнародна спільнота має продовжувати надавати Україні всю необхідну допомогу, включно з військовою, допоки Росія не припинить війну і не забереться з усієї без винятку української території.

Про це заявив прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон під час свого виступу на Другому саміті Кримської платформи, пише Укрінформ.

«Ми ніколи не визнаємо російську анексію Криму чи будь-якої іншої частини української території. Перед загрозою путінського нападу ми маємо і надалі надавати українським друзям усю необхідну військову підтримку, гуманітарну, економічну та дипломатичну допомогу, допоки Росія не припинить цю жахливу війну і не забере свої сили з усієї без винятку території України», - заявив він.

Джонсон зазначив, що незаконна анексія Криму Росією у 2014 році була попереднім етапом нинішньої повномасштабної війни. Однак тоді міжнародна спільнота «не мала сміливості та рішучості це визнати». Водночас, вона виступила єдиним фронтом після того, як РФ здійснила повномасштабне вторгнення 24 лютого.

«Але вперше ця трагедія сталася саме вісім років тому, коли російські сили почали захоплювати Крим та брати під контроль півострів… Тоді Путін силоміць почав захоплювати територію європейської країни. І це вперше після Другої світової, коли відбулася силова зміна кордонів», - заявив британський прем’єр.

Путін перетворив захоплений Крим на військову базу і використав його як один із плацдармів для атаки на всю Україну 24 лютого.

«І ми бачимо, що Путін націлений на нові частини України, він хоче всю Україну. Він хоче з неї зробити те ж саме, що зробив з Кримом. Він готує нові анексії, більше фейкових референдумів», - додав Джонсон.

З огляду на вищесказане глава британського уряду наголосив, що «ми не можемо більше дозволити, щоб силою зброї змінювалися кордони» і що міжнародна спільнота має тут діяти спільно та рішуче.

Нагадаємо, президент Польщі Анджей Дуда заявив про необхідність звільнення від російської окупації всієї території України, включно з Кримом.