Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
ср, 21 лютого
+6
$   38.48
  41.54

22 січ. 2024 12:49

Останнє оновлення  
22 січ. 2024 12:49
Політика
0

616

0

Прем’єр Словаччини заявив, що Україна «повинна віддати» Росії частину своєї території, аби припинити війну

Прем’єр Словаччини заявив, що Україна «повинна віддати» Росії частину своєї території, аби припинити війну

За його словами, саме Київ повинен шукати компроміси, адже Росія не піде з окупованих територій.


Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що Україна «повинна віддати» Росії частину своєї території – Донецьк, Луганськ і Крим, щоб припинити війну.

Про це пише Politico.

«Повинен бути якийсь компроміс. Чого вони очікують, що росіяни покинуть Крим, Донбас і Луганськ? Це нереально», – заявив Фіцо.

Фіцо також повторив наративи російської пропаганди і заявив, що Україна нібито «не є незалежною і суверенною країною», а «перебуває під повним впливом і контролем Сполучених Штатів Америки».

2 жовт. 2023 08:07

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:58
Світ
0

103

0
Словаччина не надаватиме Україні військову допомогу – лідер проросійської партії, що перемогла на виборах

Фіцо заявив, що Словаччина та її народ «мають серйозніші проблеми, ніж Україна».


Screenshot_1

Лідер проросійської партії Smer-SD, яка нещодавно перемогла на дострокових виборах у Словаччині, а також колишній прем'єр країни Роберт Фіцо заявив, що військової допомоги Україні не буде.

Про це пише The Guardian.

Фіцо, який раніше виступав за припинення військової допомоги Україні, заявив, що його позиція «не змінилася». Він зазначив, що Словаччина готова допомогти у відновленні України, але не озброєнням для протистоянні російській агресії.

«Ми готові допомогти Україні гуманітарним шляхом, у відновленні держави. Але з приводу озброєння України ви нашу думку знаєте», – сказав він.

Зазначимо, на позачергових парламентських виборах у Словацькій Республіці здобула перемогу проросійська партія Smer-SD, лідером якої є колишній прем'єр-міністр країни Роберт Фіцо. Партія отримала понад 23% голосів.

Після оголошення результатів у неділю, 1 жовтня, Фіцо заявив, що Словаччина та її народ «мають серйозніші проблеми, ніж Україна».

5 жовт. 2023 09:10

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:58
Політика
0

90

0
Словаччина виступила проти надання нового пакета військової допомоги Україні

На парламентських виборах у країні перемогла проросійська партія.


Screenshot_5

Президентка Словаччини Зузана Чапутова виступила проти надання нового пакета військової допомоги Україні через результати парламентських виборів у країні, де перемогла проросійська партія.

Про це пише словацький портал Dennik N.

Як зазначає видання, словацьке Міноборони розглядає можливість надання Україні чергового пакета військової допомоги. Київ міг би отримати її під час головування уряду Людовіта Одора, але президентка Чапутова, яка несе політичну відповідальність за Кабмін Словаччини, виступила проти.

У коментарі Dennik N речник президентки Мартін Стрижинець пояснив, що вона таким чином "поважає результати демократичних виборів", переможець яких Smer обіцяв виборцям "жодної кулі для України".

Президентка Словаччини вважає, що ігнорування цієї позиції Smer-SD та "деяких інших" партій "створило б прикрий прецедент на майбутнє".

27 жовт. 2023 10:52

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:58
Світ
0

143

0
Угорщина та Словаччина виступили проти виділення Україні 50 млрд євро із фонду ЄС – Politico

Рішення про виділення коштів для України має бути ухвалено до кінця року. Однак для цього потрібна згода всіх 27 країн-членів ЄС.


Screenshot_9

На саміті лідерів держав-членів Європейського союзу прем'єр-міністри Угорщини та Словаччини Віктор Орбан і Роберт Фіцо виступили проти надання Україні допомоги у розмірі 50 мільярдів євро.

Про це повідомило Politico із посиланням на поінформоване джерело в дипломатичних колах Євросоюзу.

Як зазначається, під час обговорення додаткового фінансування Орбан заявив, що "підтримка ЄС не працює". Своєю чергою Фіцо послався на проблеми корупції в Україні.

Рішення про виділення коштів для України в рамках оновленого бюджету має бути ухвалено до кінця року — тоді закінчиться нинішнє фінансування. Однак для цього потрібна згода всіх 27 країн-членів Європейського союзу.

Раніше Фіцо на засіданні комітету Народної ради Словацької Республіки у справах Європи сказав, що не підтримуватиме військову допомогу Україні й не голосуватиме за жодні санкції проти Росії.