9 груд. 2024 16:32
592
МОЗ розповіло, що зміниться у 2025 році.
З 2025 року в Україні послуги з підтримки психічного здоров’я стануть доступними для всіх громадян на базі первинної медичної допомоги (ПМД). Національна служба здоров’я України (НСЗУ) впроваджує новий підхід: допомога за психічних розладів інтегрується в базовий пакет медичних послуг, які надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри.
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.
Це означає, що з 1 січня 2025 року безоплатні послуги з охорони психічного здоровʼя надаватимуть усі медзаклади «первинки» (незалежно від форми власності), що законтрактовані НСЗУ на надання первинної медичної допомоги. Контрактуватися на окремий пакет, щоб надавати послуги з охорони психічного здоровʼя, мадзакладам не потрібно.
Натомість згідно з оновленими вимогами, всі сімейні лікарі, терапевти, педіатри та медичні сестри/брати, які працюють у законтрактованому із НСЗУ медзакладі «первинки», повинні мати сертифікати про проходження навчання за програмою ВООЗ mhGAP, яке дає базові знання з ведення психічних розладів.
Головні переваги змін, розповіли у МОЗ
Якщо ви чи ваші близькі потребуєте допомоги, зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра. У закладах, які законтрактовані з НСЗУ, послуги з підтримки психічного здоров’я є безоплатними і з 2025 року входитимуть до базового пакета. Знайти медзаклад ПМД можна на офіційному сайті НСЗУ.
Міністерство нагадує, що восени 2022 року до програми медичних гарантій додали новий пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей із психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». Це було зроблено для того, щоб в умовах повномасштабної війни забезпечити доступність і якість психосоціальної допомоги для всіх громадян. Адже легше поділитися проблемами щодо свого психоемоційного стану з сімейним лікарем, ніж шукати вузькопрофільного спеціаліста чи спеціалізовану лікарню.
Читайте також: Депресія: симптоми, наслідки та лікування захворювання.