Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 28 травня
+25
$   40.4
  43.97

10 січ. 2024 16:15

Останнє оновлення  
10 січ. 2024 16:15
Економіка
0

381

0

Польський міністр проти продовження торгових преференцій ЄС для України

Польський міністр проти продовження торгових преференцій ЄС для України

Секерський написав листа до єврокомісара з питань торгівлі.


Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський написав у листі до єврокомісара з питань торгівлі, що він «принципово проти» продовження безмитної торгівлі з Україною.

Про це пише «Радіо Свобода» із посиланням на лист, який є у розпорядженні медіа.

Польський міністр сільського господарства Чеслав Секерський, який заступив на посаду 13 грудня 2023 року, у листі дав зрозуміти, що позиція нового польського уряду щодо проблем у торгівлі з Україною мало змінилася.

«Щодо можливого продовження торгових преференцій щодо імпорту сільськогосподарської продукції з України ще на рік – хочу підкреслити, що в принципі я проти такого рішення», – йдеться у листі Секерського.

Секерський перелічив у листі різні групи українських товарів, надмірний імпорт яких створює ринкові проблеми та загрози в Польщі. За його словами, вони виникають «не лише в секторах кукурудзи, пшениці та ріпаку, але також у секторах цукру, м’яса птиці, яєць, ягід (особливо замороженої малини) чи яблучного концентрату».

Як пише видання, скасування квот для українського цукру спричинило збільшення його імпорту до ЄС у сезоні 2022/2023 в 20 разів порівняно з обсягом квоти, встановленої в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС, зауважив польський міністр.

«Негайна лібералізація імпорту сприяє не стільки економіці України, скільки збільшенню прибутків невеликої групи олігархів, які часто розташовують свій капітал за межами України», – зазначив польський міністр і запропонував перейти на поступову взаємну лібералізацію ринків між Україною та ЄС.

Також він наголосив, що потрібні механізми, які ефективно захищатимуть ринки держав-членів ЄС.

«Зокрема ринки прифронтових країн, від подальшого зростання імпорту сільськогосподарської продукції з України та його негативних наслідків для прибутковості сільськогосподарського виробництва та діяльності сімейних ферм в ЄС. Це мають бути механізми, прийнятні для всіх зацікавлених сторін – держав-членів, Європейської комісії та України», – зазначив Секерський.

Із можливих рішень польський міністр назвав повернення квот для «найбільш чутливих товарів». Мова йде про, цукор, м'ясо птиці, яйця.

Також в листі йдеться про те, що потрібно забезпечити можливість автоматичного повторного запровадження тарифів, коли імпорт перевищує певні обсяги. Україна має швидше привести своє законодавство у відповідність до перелічених в Угоді про асоціацію нормативних актів ЄС.

Для пошуку спільних рішень Секерський підтвердив готовність Польщі до переговорів у рамках Координаційної платформи ЄС, у якій беруть участь Україна, Єврокомісія та сусідні з Україною країни. Попередній уряд відмовився від участі в цій платформі як протест після того, як Єврокомісія не продовжила ембарго ЄС на українське зерно.

4 січ. 2024 10:56

Останнє оновлення  
4 січ. 2024 10:56
Події
0

125

0
На в’їзд до України чекають близько 800 фур: польські фермери знову заблокували пункту пропуску

Блокаду призупиняли на час різдвяних свят.


Фото - Суспільне.Львів

Зранку 4 січня польські фермери відновили блокування прикордонного пункту пропуску «Медика – Шегині».

Про це повідомила Державна прикордонна служба України.

Через блокування можливе ускладнення руху як на виїзд з Польщі, так і на в’їзд.

На цьому напрямку зараз на в’їзд до України на території Польщі очікують близько 800 вантажівок.

Водночас організатори таких дій на території Польщі не планують перешкоджати руху автобусів та легкового транспорту.

На в’їзд до України чекають близько 800 фур: польські фермери знову заблокували пункту пропускуНа в’їзд до України чекають близько 800 фур: польські фермери знову заблокували пункту пропуску - фото 2