19 трав. 2023 14:28
155
Сьогоднішній рейс "Азимута" в Тбілісі – перший прямий рейс між Росією і Грузією з 2019 року
Сьогодні в аеропорту Тбілісі приземлився літак російської авіакомпанії "Азимут", яка напередодні отримала дозвіл на відновлення польотів з Росії до Грузії.
Як пише видання "УНІАН", рейс російської авіакомпанії вилетів з московського аеропорту Внуково вранці. Довідкова аеропорту заявляла, що рейс прибуде о 13.40 (12:40 за київським часом). Однак він приземлитися раніше заявленого часу – о 13:20 (12:20 за Києвом).
Сьогоднішній рейс "Азимута" в Тбілісі – перший прямий рейс між Росією і Грузією з 2019 року. На борту перебувала делегація осіб, які називають себе посередниками в питанні відновлення авіасполучення. У Тбілісі його готувалася зустріти акція протесту, організована однією з грузинських партій.
Колона протестувальників зібралася опівдні на площі Республіки і звідти вирушила до аеропорту. В аеропорту Тбілісі заздалегідь була мобілізована поліція. Як пише російське видання "Дождь", зал очікування закрили, будівлю аеропорту оточили правоохоронці. Вони відмовлялися називати причину.
Зокрема, як пише "Новини Грузії", у будівлю аеропорту поліція не пропустила кілька людей з плакатом "Російський літак йди н****".
Протестувальників підтримала президент Грузії Саломе Зурабішвілі.
"Незважаючи на опір грузинського народу, Росія приземлилася в Тбілісі рейсом, який не чекали", – написала вона у Twitter, доповнивши пост протестним тегом #No2Flights2Russia.
Міністерство внутрішніх справ Грузії поширило попередження до учасників акції протесту у тбіліському аеропорту, закликавши виконувати вимоги поліції та протестувати лише на дозволеній території.
ЗМІ публікують відео із затриманням протестувальників.
Нагадаємо, авіасполучення між Росією та Грузією зупинили влітку 2019 року з ініціативи РФ. Причиною тому став скандал , коли російська делегація у червні прибула до Грузії на сесію Міжпарламентської асамблеї православʼя — тоді російський депутат, член Комуністичної партії Сергій Гаврилов, відкрив сесію асамблеї, сидячи у кріслі спікера парламенту Грузії. Депутати блокували трибуну й фактично зірвали заходи. Опозиціонери заявили, що влада Грузії вчинила акт зради, оскільки впустила в країну і надала почесне місце в парламенті політику, який підтримує незалежність Південної Осетії і брав участь у війні проти грузинів в Абхазії в 1993 році. У Тбілісі почались масові протести через таку поведінку Гаврилова.