Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 30 вересня
+14
$   36.57
  38.74

1 черв. 2023 14:42

Останнє оновлення  
1 черв. 2023 14:42
Політика
0

126

0

Парламент Латвії закликав НАТО запросити Україну до Альянсу на липневому саміті

Парламент Латвії закликав НАТО запросити Україну до Альянсу на липневому саміті

У заяві Латвія закликає НАТО сформулювати конкретні кроки, які має виконати Україна для швидкої інтеграції до Альянсу


Сейм Латвії ухвалив заяву із закликом до НАТО запросити Україну до Альянсу на липневому саміті. Також парламент закликає надати Україні чітку програму для вступу.

Про це повідомив голова МЗС України Дмитро Кулеба.

«Я вітаю сьогоднішню заяву латвійського парламенту, яка закликає НАТО запросити Україну на Вільнюському саміті та сформулювати чітку дорожню карту для забезпечення якнайшвидшої інтеграції. Я вдячний нашим латвійським друзям Едвардсу Смілтенсу та всім депутатам Сейму, які підтримали цей крок», — зазначив він.

У заяві Латвія закликає НАТО сформулювати конкретні кроки, які має виконати Україна для швидкої інтеграції до Альянсу. Там наголошують, що Україна має повне право на самооборону від агресії, а також право самостійно обирати свій зовнішньополітичний шлях.

1 черв. 2023 14:20

Останнє оновлення  
1 черв. 2023 14:20
Політика
0

90

0
Зеленський у Молдові: Україна готова бути в НАТО й чекає, коли буде готовий Альянс

Зеленський у Молдові: Україна готова бути в НАТО й чекає, коли буде готовий Альянс


Під час робочого візиту до Молдови для участі у другій зустрічі Європейської політичної спільноти президент України Володимир Зеленський провів переговори з президентом Республіки Молдова Маєю Санду.

«Непросто було приїхати сюди, але це послання від усіх українців, що ми реально підтримуємо Молдову, народ Молдови. Ми справді раді історично йти разом, пліч-о-пліч. Дякую насамперед молдованам – ви даєте прихисток нашим людям із перших днів повномасштабної війни. Ми ніколи цього не забудемо», – сказав Зеленський, передає Офіс президента.

За словами Володимира Зеленського, він обговорив із Маєю Санду питання двосторонніх відносин, деякі інфраструктурні проекти, що є пріоритетними для втілення найближчим часом, а також європейське майбутнє двох країн.

Глава держави наголосив, що Україна готова бути в НАТО й чекає, коли Альянс буде готовий запросити її.

«Вважаю, безпекові гарантії важливі не лише для України. Вони також важливі для Молдови, бо Росія здійснює агресію в Україні і є потенційна загроза агресії в інших частинах Європи», – зауважив він.

Президент повідомив, що радий нагоді обговорити сьогодні з партнерами авіаційну коаліцію та коаліцію «Петріотів».

«Це наші нові ініціативи. Ми реально потребуємо цього», – констатував Володимир Зеленський.

Також, за його словами, у планах – обговорення української формули миру. Глава держави додав, що Україна ініціює проведення відповідного саміту.

Зі свого боку Мая Санду зазначила, що для Молдови велика честь приймати цю зустріч Європейської політичної спільноти, і дуже важливо, що в ній бере участь Володимир Зеленський. Вона розповіла, що під час зустрічі обговорюватимуть важливі питання, зокрема й підтримку України, яка протистоїть російській агресії.


Як наголосила президент Молдови, серед головних тем – двосторонній порядок денний, спільні інфраструктурні проекти, «Шляхи солідарності» та європейське майбутнє двох країн.

«Україна сьогодні забезпечує безпеку Молдови, і ми за це дуже вдячні. Молдова поважає суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України в міжнародно визнаних кордонах. Молдова також підтримує формулу миру, яку запропонував Президент Зеленський. І, звичайно, ми підтримуємо створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України», – зазначила Мая Санду.

Вона закликала підтримувати, вірити та інвестувати в Україну й Молдову, адже це внесок у демократію, стабільність і мир у Європі.

Президент України також зустрівся в межах саміту з прем’єр-міністром Молдови Доріном Речаном. Сторони обговорили актуальні безпекові питання у зв’язку з викликами, спричиненими російською агресією проти України.

Володимир Зеленський і Дорін Речан окремо зупинилися на спільних інфраструктурних проектах і подальшому розвитку співпраці в енергетичній галузі.

Більше фото