Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
нд, 03 грудня
+1
$   36.46
  39.66

12 листоп. 2023 14:07

Останнє оновлення  
12 листоп. 2023 14:07
Технології та наука
0

72

0

Німеччина виділила 10 млн євро на створення в Україні центрів передових досліджень

Німеччина виділила 10 млн євро на створення в Україні центрів передових досліджень

В Україні створять центри передових досліджень за підтримки уряду Німеччини.


В Україні створять центри передових досліджень за підтримки уряду Німеччини, на проєкти виділили близько 10 млн євро.

Про новину на своїй фейсбук-сторінці повідомив міністр освіти й науки України Оксен Лісовий.

Відомо, що центри працюватимуть завдяки фінансуванню німецької сторони та під керівництвом провідних німецьких і українських дослідників.

«Центри допоможуть українським ученим вивести дослідження й знання на новий рівень, співпрацювати з німецькими науковцями, обмінятися досвідом та здобути нові навички. Переконаний, що результатом цього проєкту стануть прикладні й ефективні наукові рішення, які потрібні світу вже зараз», – зазначив Лісовий.

Як зазначив міністр, працюватимуть щонайменше чотири німецько-українські наукові установи:

  • Центр передового дослідження природних сполук CENtR працюватиме у Львові для розроблення стратегій відкриття й медичного застосування нових біоактивних протиінфекційних засобів. Головний партнер у Німеччині – Інститут фармацевтичних досліджень імені Гельмгольца (Саарланд).
  • Центр передового дослідження квантових матеріалів GU-QuMat побудують у Києві для пошуку нових квантових матеріалів для створення технологій майбутнього. Головний партнер – Інститут дослідження твердого тіла й матеріалів імені Лейбніца (Дрезден).
  • Центр передового дослідження плазмових технологій PLASMA-SPIN-ENERGY розташують у Харкові. Спільно з Інститутом мікроструктурної фізики імені Макса Планка (Мюнхен) центр працюватиме над використанням плазмових технологій у виробництві спінтронних компонентів, які зокрема є основою для комп’ютерів наступного покоління.
  • Центр передового дослідження німецько-української та європейської історії ХХ століття ЕUU20 у Львові вивчатиме правління двох основних злочинних режимів європейської історії минулого століття – нацистської Німеччини та Радянського Союзу за часів Сталіна. Головним партнером у дослідженнях буде Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.