Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пн, 27 травня
+16
$   40.3
  43.76

3 квіт. 2024 10:44

Останнє оновлення  
3 квіт. 2024 10:44
Світ
0

621

0

На Тайвані стався найсильніший землетрус за 25 років. Є загиблі

На Тайвані стався найсильніший землетрус за 25 років. Є загиблі

Загалом землетрус відчувався у Китаї, Японії і Філіппінах.


Зранку 3 квітня на Тайвані стався найсильніший землетрус за майже 25 років. Підземні поштовхи магнітудою 7,4 бала відбулися на східному узбережжі острова. Внаслідок землетрусу пошкоджено будівлі та дороги, також відомо про щонайменше чотирьох загиблих.

Про це повідомляє CNN.

За даними Геологічної служби США, землетрус стався о 7:58 ранку за місцевим часом за 18 кілометрів на південь від міста Хуалянь на глибині 34,8 кілометрів.

Десятки будівель у повіті Хуалянь обвалилися, внаслідок чого декілька людей опинилися під завалами. Повіт також постраждав від зсувів і каменепадів, що призвело до закриття головної прибережної автомагістралі, там пошкоджено кілька тунелів.
За даними Центрального командного центру з надзвичайних ситуацій Тайваню, понад 91 000 домогосподарств залишилися без електрики.

Згодом за землетрусом послідувало кілька сильних підземних поштовхів, які відчувалися по всьому острову, в тому числі в Тайбеї. У наступні дні очікуються підземні поштовхи силою до 7 балів.
Як пише АР, троє туристів загинули під час обвалів у національному парку Тароко, розташованому неподалік від епіцентру землетрусу.

Також в окрузі Хуаляні п'ятиповерховий будинок зазнав значних пошкоджень: його перший поверх завалився, а решта нахилилася під кутом 45 градусів. У столиці Тайбеї зі старих будівель і в деяких нових офісних комплексах посипалася черепиця. Школи евакуювали учнів на спортивні майданчики, надавши їм захисні шоломи.
На острові з 23-мільйонним населенням було призупинено рух поїздів, а також метро в Тайбеї, де частково розійшлася новозбудована наземна лінія. Рух уздовж східного узбережжя практично зупинився через зсуви і падіння уламків у тунелях і шосе в гірській місцевості. Це спричинило пошкодження транспортних засобів, хоча повідомлень про постраждалих не надходило.

Влада заявила, що очікувала слабкого землетрусу магнітудою 4 бали і, відповідно, не розсилала попереджень.