7 лют. 2022 18:28
109
Роман Дроменко у Стовпівці Чернігівщині pаймається розведенням свиней породи угорська пухова мангалиця. Переїхав у село з Чернігова. Близько двох років тому купив колишню колгоспну ферму, яка простояла безхазяйною близько тридцяти років. Тепер тут розвиває сімейний бізнес, у веденні справ йому допомагають батько та брат.
Про це розповідає Городнянська міська рада.
«Зараз наше поголів’я свиней налічує тридцять особин. Варю сто літрів каші на день. Годую сам, бо чужих не люблять. Тут для них гарне місце: чимала територія, сприятливі умови для розведення. Матеріал для ремонту покрівлі та приміщення ферми вже закупили. Чекаємо тепла, щоб розпочати будувати дах. Друзі обіцяли допомогти», – каже Роман.
Перед тим як залізти до тварин у загородь, Роман дає себе обнюхати. Бере з собою дерев’яний щит за спину й уважно спостерігає за їх поведінкою. Розповідає, що зі свинями треба завжди бути обережними. Порода виведена шляхом схрещування домашніх свиней з дикими вепрами. А про крутий норов диких кабанів знають усі.
Влітку і до пізньої осені мангалиці на природньому випасі, майже вісімдесят процентів їх раціону – трава. Узимку завдяки густому вовняному покриву гарно витримують низькі температури. Виривають ями, там і сплять.
«Ця порода перспективна. В Україні налічується десь вісімнадцять заводчиків, які займаються вирощуванням. Сало угорської пухової мангалиці містить менше холестерину. При правильному харчуванні поросят консистенція продукту така, що його можна розмазувати як масло на бутерброд.
Поки нарощуємо кількість поголів’я, продаємо підсвинків, ціна на них трохи вища, ніж на звичайних домашніх поросят. У найближчих планах – зайнятися розведенням корів, кіз та овець та виготовляти сири», – ділиться думками Роман.