11 лип. 2024 18:00
251
Поява гризунів у житловому приміщенні – вкрай неприємна ситуація. Миші та пацюки можуть завдавати чимало клопоту господарям. Вони псують харчі, залишають екскременти, роблять дірки у стінах, плінтусах та трубах. Україна.info зібрала прості поради, як вигнати мишей з хати назавжди, завдяки народним методам і не тільки.
Перед тим, як ви розпочнете боротьбу з гризунами, слід визначити обставини, за яких вони з’явилися у будинку чи квартирі.
Щоб вивести небажаних хвостатих з хати, вам знадобиться терпіння та час. Гризуни мають доволі стійкий імунітет, крім того - досить швидко розмножуються. Тому, до вибору ефективного засобу від мишей, слід підійти відповідально, підготуватися до тривалої боротьби.
Для початку перевірте приміщення на наявність дірок та щілин. Щілини можуть бути як у плінтусах, так і біля отворів з водопровідними трубами. Якщо знайшли – приступайте до їх ліквідації. Для усунення дірок вам знадобляться: цемент або бетон. Їх слід поєднати з битим склом. Також варто спробувати епоксидний клей з тирсою. Такі суміші надійно закриють отвори, стануть серйозною перешкодою на шляху гризунів, адже гризти такий розчин миші не зможуть.
Пам’ятайте, щоб назавжди позбутися мишей, потрібно слідкувати за відсутністю протікань водопровідних труб, зберігати продукти у закритих прохолодних приміщеннях, а у разі потреби – прибрати відкриті сміттєві баки й навести усюди порядок.
Варто замислитися й над тим, щоб завести кота чи кішку.
Існує багато народних способів, як позбутися мишей в домашніх умовах. Дієвими вважаються ті, що пов’язані з приготуванням смертельних «смаколиків». До прикладу, якщо змішати борошно, гіпс, цукор, додати в отриману суміш трохи олії – таке частування стане останнім в житті мишей, що вільно гуляли по житловій площі.
Відповідно з першим варіантом, можна змішати в рівних частинах гіпс з борошном й тертим твердим сиром. Гризуни обов’язково прийдуть з’їсти таке блюдо. Також борошно можна змішати із попелом.
Ефективним методом, як боротися з мишами в квартирі, може стати звичайна рослинна олія. Якщо налити в 3-літрову скляну банку трохи олії, залишити банку відкритою та поставити її трохи під нахилом, то на наступний день ви побачите, що гризуни залишилися в банці.
Ще один варіант, як позбутись шкідників вдома – гречана каша з вершковим маслом і битим склом.
Звісно, боротися з мишами в будинку допоможуть й звичайні мишоловки, але інструмент буде ефективним тільки в тому випадку, якщо мишей в приміщенні до 20 особин. Якщо колонія гризунів налічує сотню і більше, краще користуватися електромишоловками.
Слід враховувати, що отруту для мишей в домашніх умовах можна залишати тільки в тому випадку, якщо в будинку не має домашніх тварин. Якщо вдома є коти чи собаки, приманки та мишоловки слід розміщувати таким чином, щоб вони були недоступними для домашніх улюбленців. Якщо миші зосереджені в одній кімнаті, її краще закрити на період проведення операції по їх виведенню.
В холоді миші не так активно розмножуються, тому майте на увазі цей нюанс, коли будете вирішувати, як відлякати мишей.
Якого запаху бояться миші? Вони не люблять запах горілої гуми, хлорки, оцту, нашатирного спирту.
Що відлякує мишок? Трави та ефірні олії також можуть допомогти відвадити гризунів від вашої хати чи господарського приміщення. Зокрема, миші не переносять аромати: полину, бузини, кінзи, ромашки, м’яти, коріандру та петрушки.
Якщо народні засоби від гризунів не дають потрібного результату, слід перейти до спеціалізованих засобів, що за допомогою ультразвуку відлякують мишей. Пам’ятайте, що такі пастки можуть завдати шкоди слуху домашніх тварин, тож передчасно подбайте про їх безпеку.
Нагадаємо, на Волині чоловік помер від лістеріозу, який поширюють миші.