Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 28 травня
+16
$   40.3
  43.76

27 берез. 2024 14:44

Останнє оновлення  
27 берез. 2024 14:45
Економіка
0

473

0

Міноборони оголосило тендери на закупівлю 4000 «Мавіків» для ЗСУ

Міноборони оголосило тендери на закупівлю 4000 «Мавіків» для ЗСУ

Дрони купують через систему Prozorro.


Міноборони оголосило тендери на закупівлю 4000 «Мавіків» для ЗСУ
Фото - ілюстративне

«Агенція оборонних закупівель» Міністерства оборони України оголосила другий етап рамкової угоди на закупівлю безпілотних авіаційних комплексів. У системі Prozorro опубліковані відповідні тендери на закупівлю 3000 БпАК типу DJI Mavic 3E та 1000 БпАК типу DJI Mavic 3 Thermal з додатковими комплектуючими. 

Про це повідомляє Міноборони.

Наразі це п’ята частина від 20000 дронів, які Агенція запланувала придбати в межах рамкових угод.

«У сучасній війні дрони – невід'ємна складова. Вони стають нашими очима та крилами на полі бою. Активна інтеграція безпілотних авіаційних комплексів у Збройні сили України – це крок вперед у національній безпеці та обороні», – зазначив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.

У системі Prozorro опубліковано 15 відборів на постачання 200 БпАК типу DJI Mavic 3E (всього 3000 штук) та 5 відборів на 200 БпАК типу DJI Mavic 3 Thermal (1000 штук). Очікувана вартість закупівель розрахована на основі ціни в 133 тисяч гривень за один Mavic 3Е та 198 тисяч гривень за один Mavic 3 Thermal (без ПДВ). 

«Щоб постачати якомога більшу кількість дронів для ЗСУ, важливо максимально ефективно витрачати ресурси. І використання Prozorro дозволить нам забезпечити конкуренцію постачальників та отримати найвигідніші ціни в цих закупівлях», – наголосила директор «Агенції оборонних закупівель» Марина Безрукова.

Поділ закупівлі на окремі відбори по 200 дронів дозволить залучити до закупівель більшу кількість учасників, які не можуть забезпечити всю кількість, а також диверсифікувати джерела постачання. Взяти участь у цих закупівлях зможуть всі постачальники, які пройшли кваліфікацію в рамкових угодах на закупівлі БпАК Mavic 3Е та Mavic 3 Thermal. Податися на них можна в будь-який момент. 

«Нова процедура рамкової угоди в Prozorro дозволяє оборонним замовникам проводити конкурентні закупівлі, не оприлюднюючи при цьому чутливу інформацію. У системі можна буде побачити ставки учасників та ціну, отриману в результаті торгів, що дасть змогу суспільству бути впевненим у відсутності переплат. Водночас інформація про терміни, місця постачання та інші умови закупівлі, як і хто конкретно брав у ній участь і хто переміг, буде доступною лише для учасників закупівлі, а також органів контролю та оскарження», - пояснюють у міністерстві.

Нагадаємо, Міноборони оголосило тендер на закупівлю пікапів для ЗСУ.