25 січ. 2022 18:20
112
Космічний телескоп «Джеймс Вебб» через тридцять днів після запуску досяг у космосі точки Лагранжа L2, звідки він спостерігатиме за Всесвітом. Відстань до цієї точки від Землі становить 1,5 мільйона кілометрів.
Про це повідомляє NASA, пише «Бабель».
«Джеймса Вебба» вивели на орбіту біля цього місця завдяки короткому пʼятихвилинному включенню двигуна. Протягом наступних пʼяти місяців фахівці NASA налаштовуватимуть обсерваторію та вирівнюватимуть дзеркала. Після цього телескоп розпочне роботу та надасть перші наукові дані. Очікується, що вони надійдуть у червні 2022 року.
Головне завдання телескопа — сфотографувати найперші зірки, що засяяли у Всесвіті, і досліджувати далекі планети, щоб зʼясувати, чи можуть вони бути придатними для життя.
Точка Лагранжа 2 — одна з пʼяти гравітаційних «зон найкращого сприйняття» навколо Сонця та Землі, де супутники можуть утримувати своє положення з невеликими коригуваннями орбіти, тим самим заощаджуючи паливо. Іншою перевагою є те, що «Вебб» не відчуватиме на L2 великих коливань температури та світла, яким піддаються космічні телескопи, розташовані набагато ближче до Землі.
🏠 Home, home on Lagrange! We successfully completed our burn to start #NASAWebb on its orbit of the 2nd Lagrange point (L2), about a million miles (1.5 million km) from Earth. It will orbit the Sun, in line with Earth, as it orbits L2. https://t.co/bsIU3vccAj #UnfoldTheUniverse pic.twitter.com/WDhuANEP5h
— NASA Webb Telescope (@NASAWebb) January 24, 2022
Це життєво важливо для місії, адже телескоп призначений для спостереження за космосом в інфрачервоному світлі, тому має підтримувати постійні надхолодні умови для свого обладнання. Інфрачервоне світло має хвилі, які трохи довші за хвилі видимого світла. Воно дозволить телескопу, наприклад, дивитися крізь пил на зірки, які інакше були б приховані.
Нагадаємо, в грудні у космос запустили надпотужний телескоп, який може змінити уявлення вчених про Всесвіт.