11 груд. 2023 10:35
2849
Рецепт різдвяної куті.
Україна цінує свої традиції, тому чимало свят зустрічають із притаманною їм обрядовістю. Взимку маємо дні, коли потрібно готувати кутю. Це Святий вечір, Щедрий вечір або Маланки та Водохреща. Рецепти куті можуть відрізнятися у залежності від регіонів, та є незмінні інгредієнти: пшениця, мед, мак, горіхи, сухофрукти.
Оскільки у вересні Православна церква України перейшла на новоюліанський календар, то свята змістилися на 13 днів вперед.
Святий вечір маємо 24 грудня, у переддень Різдва. Тоді готуємо багату кутю. Традиційно на столі має бути 12 страв, які символізують апостолів Христа.
Святвечір за старим календарем відзначали 6 січня.
Маланки святкуємо 31 грудня, тоді й готуємо кутю. Оскільки різдвяний піст закінчився, то кутя може бути щедрою – із додаванням вершків, масла або халви.
Маланки за старим календарем були 13 січня.
У день перед Водохрещем матимемо голодну кутю. Готувати її потрібно 5 січня.
Водохреща за григоріанським стилем святкували 18 січня.
Кухар Євген Клопотенко радить не замочувати пшеницю на ніч. Для того, щоб її зерна були пружними, але несирими, їх варто варити 40 хвилин після закипання. Якщо ви любите, щоб пшениця була добре м’якою, варіть її годину-півтори.
Інгредієнти для куті можуть бути різноманітними. Все залежить від смакових вподобань та від того, чи дотримуєтеся ви посту. Як правило, додаємо, курагу, халву, смажені подрібнені горішки, цукор або мед, можна також цукати, цедру тощо.
Якщо сухофрукти дуже тверді, можна залити їх гарячою водою на деякий час, щоб вони розм’якли. У кутю лиють або окріп, або заздалегідь приготований узвар із груш та яблук.
Інгредієнти для куті
Приготування куті варто розпочати із варіння пшениці. Коли зерно буде м’яким, додайте до нього вершкового масла. А потім – всі компоненти по черзі.
Сухофрукти промийте. Курагу варто подрібнити. Горішки перебити у блендері або порізати ножем. Додайте мед, мак, та потерту цедру лимона. У фіналі – ложку лимонного соку та добре замішайте. Залиште страву на дві години, щоб вона добре настоялася, лише потім подавайте на стіл.
Любителі більш рідкої куті можуть розбавити її приготовленими узваром.
8 груд. 2023 11:08
555
Новорічна ялинка 2024. Як обрати і прикрасити.
Вибір ялинки для новорічного святкування - це особлива справа, адже саме вона створюватиме вам святковий настрій у будинку чи в квартирі.
2024 рік – рік Зеленого Дерев’яного Дракона. Тому, логічно, що на ялинці мають бути прикраси, пов’язані із покровителем прийдешнього. Проте, не заважаючи на символі, існують доволі стандартні поради щодо прикрашання ялинки, які можуть стати вам у нагоді.
Поради, як прикрасити ялинку