Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
нд, 03 грудня
+1
$   36.46
  39.66

15 серп. 2022 16:55

Останнє оновлення  
1 берез. 2023 12:23
Здоров'я
0

55

0

Казахстан передав Україні 3 автомобілі швидкої допомоги

Казахстан передав Україні 3 автомобілі швидкої допомоги


До України прибули три автомобілі екстреної медичної допомоги. Вони рятуватимуть життя цивільних на Сході та Півдні країни.

Про це повідомили у пресслужбі МОЗ України.

Як зазначається, це стало можливо за сприяння першої леді Олени Зеленської та кооперації Посольства України в Казахстані з казахстанським бізнесом. З початку повномасштабного вторгнення росії тамтешня амбасада разом з українською громадою та волонтерами організовують різні благодійні заходи на підтримку України.

Наразі формується 20-та вантажівка з гуманітарною допомогою.

«Історія казахського народу десь подібна до історії нашого народу. Казахи теж відчули на собі імперські зазіхання росіян. Так, нині російське місто Оренбург було казахським. Крім того, у 1930-х роках казахи пережили голодомор, подібний до того, який пережили українці. Загинуло понад півтора мільйона людей,  що тоді становило половину населення. До речі, переважно сільського, як в Україні. Вони розуміють наші біль і боротьбу. Як результат, у співпраці з казахстанським бізнесом придбано швидкі для українських медиків. Ми дуже дякуємо нашим партнерам за те, що разом можемо докласти зусиль до порятунку життя українців», - говорить Оксана Врублевська, дружина Надзвичайного і Повноважного Посла в Республіці Казахстан Петра Врублевського.

Також, як передає пресслужба МОЗ, у Казахстані діє волонтерський штаб. Зараз там збирають кошти на відбудову однієї зі шкіл Чернігівщини.

Нагадаємо, Україна придбала 24 реанімобілі.