Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 24 лютого
+8
$   38.35
  41.56

29 січ. 2024 12:10

Останнє оновлення  
29 січ. 2024 12:10
Світ
0

915

0

Греція може надати Україні старі системи ППО

Греція може надати Україні старі системи ППО

Офіційної заяви про передачу озброєння наразі не було.


Греція може надати Україні старі системи ППО

Держдепартамент США схвалив продаж сучасних винищувачів F-35 Греції на суму 8,6 мільярда доларів. Це, у свою чергу, може зіграти роль у посиленні протиповітряної оборони України.

Йдеться про те, що армія Греції після отримання нових винищувачів може надати Україні радянські системи ППО. Про це повідомляє газета Kathimerini.

Варто зазначити, що вже найближчим часом угода США та Греції дозволить передати Афінам 40 літаків F-35 Lightning II Joint Strike Fighter та супутнє обладнання для них. Американські винищувачі замінять F-4 Phantom, яким цього року виповнилося 50 років на службі у Греції.

Отримання F-35 відкриє нові оперативні можливості для грецької армії. Водночас це дозволить вивільнити системи протиповітряної оборони радянського зразка, які й досі стоять на озброєнні Греції.

За попередніми даними, політичне та військове керівництво Греції вже дало необхідні вказівки, щоб застарілі системи та техніка, які більше не використовуватимуться грецькою армією, були перекинуті в Україну. Однак варто враховувати, що офіційної заяви влади про передачу систем ППО українській армії поки що не було.

28 січ. 2024 12:30

Останнє оновлення  
28 січ. 2024 12:30
Світ
0

849

0
США просять Грецію дати Україні зброю в обмін на $200 мільйонів

Греція за рахунок США зможе посилити своє авіаційне крило.


Державний секретар США Ентоні Блінкен звернувся до премʼєр-міністра Греції Кіріакісу Міцотакісу з пропозицією передати або продати Україні зброю в обмін на допомогу у $200 мільйонів.

Про це пише грецьке видання Kathimerini.

Афінам надійшов офіційний лист — США цікавить оборонний потенціал країни, яке озброєння може цікавити Україну або буде корисне. Натомість США можуть «вивчити» можливості додаткового фінансування збройних сил Греції. Передача зброї Україні один із шести пунктів у листі.

У ньому йдеться також, що Греція за рахунок США зможе посилити своє авіаційне крило і невдовзі Конгрес розгляне продаж країні 40 винищувачів пʼятого покоління F-35 і трьох патрульних кораблів. Такі кроки з боку США можуть зробити Грецію схильною до військової допомоги Україні. Наразі країна надає гуманітарну допомогу.

Видання посилаючись на своє джерела пише, що політичне та військове керівництво Греції «вже дало необхідні вказівки, щоб застарілі системи та обладнання» були передані Україні. Вочевидь йдеться про радянське озброєння. З відкритих джерел відомо, що грецького війська на озброєнні є системи ППО «Тор», «Оса» і С-300, зенітні установки ЗУ-23-2, а також боєприпаси до усіх цих систем.