Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
нд, 08 вересня
+13
$   41.02
  45.56

28 трав. 2024 15:41

Останнє оновлення  
29 лип. 2024 14:01
Культура
0

876

0

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» зібрав майже 13 млн у прокаті за 3 вікенди

Фільм «Будинок «Слово». Нескінчений роман» зібрав майже 13 млн у прокаті за 3 вікенди

Стрічка вийшла на великі екрани 9 травня.


Художній фільм Тараса Томенка «Будинок «Слово». Нескінчений роман», котрий вийшов у прокат 9 травня, наразі зібрав 12 808 294 гривень. Це результат перших трьох вікендів.

Таку цифру УП.Культура повідомила команда фільму.

83 тисячі глядачів вже переглянули стрічку у кінотеатрах. Фільм ще й досі у прокаті на великих екранах.

Авторами сценарію є режисер Тарас Томенко та поетеса Любов Якимчук. Музику до фільму створила композиторка Алла Загайкевич.

Фільм розповідає про те, як комуністичний рай перетворюється на справжнє пекло з репресіями, розстрілами, втраченими мріями та життями. Історія заснована на реальних подіях.

Хвильовий, Курбас, Яловий – ми завжди пам’ятатимемо не тільки їх талановиті твори, але й трагічні долі, зазначає команда проєкту.

В 1927 році за наказом Йосипа Сталіна в Харкові був зведений кооперативний будинок «Слово», де у квартирах оселилися найвидатніші представники української літературної сцени. Цей фільм приводить глядачів у подорож через життя та творчість цих великих митців, розкриваючи їхні ідеали, мрії й внутрішні протиріччя. Кожен кадр фільму – це окрема капіталізація наслідків політичних турбулентностей і надзвичайний вплив на творчість в умовах тоталітарного режиму.

Будинок «Слово», свого часу, він відкрив свої двері для культурної еліти Харкова у 1930 році. Це місце стало домом для видатних імен, таких як Михайло Яловий, Остап Вишня, Лесь Курбас, Валер’ян Підмогильний та інші.

Але 1933 рік ознаменувався арештом Ялового. Так розпочалася хвиля репресій проти українських культурних діячів, відому як “розстріляне відродження”. Після цього події Микола Хвильовий вчинив самогубство, а більшість інших мешканців квартир стали жертвами репресій. Їхні імена залишаються символом відданості культурній ідентичності та боротьби за свободу слова.

Ігровий фільм – це продовження попередньої роботи Томенка, що вийшла у 2017 році – «Будинок «Слово».

Нагадаємо, проєкт МУР презентував музичний альбом про митців Розстріляного відродження – «Ти [Романтика]». Над його створення працювали Сергій Жадан, гурт NAZVA, Євген Янович, Олена Кравець, Євген Дубовик, Хейтспіч та Сергій Мартинюк.

title

БУДИНОК «СЛОВО». Нескінчений Роман