29 трав. 2024 10:16
287
Причиною стали російські обстріли.
Зниження рівня води у Дністровському водосховищі пов'язане з численними атаками на енергетику та дефіцитом електроенергії в енергосистемі України. Внаслідок атак РФ на об’єкти енергетики та аварійної ситуації в роботі об’єднаної енергетичної системи України, режим роботи водосховищ Дністровського комплексного гідровузла у період з 24 лютого 2022 року здійснюється з урахуванням необхідності покриття дефіциту електроенергії.
Про це повідомляє Укргідроенерго.
З середини квітня 2024 року скидні витрати з Дністровської ГЕС були вимушеним заходом для підтримання стабільної роботи енергосистеми. З 15 травня скиди з Дністровського водосховища відповідають встановленим Міжвідомчою комісією.
В той же час, протягом травня погодні умови з дефіцитом опадів та підвищеною температурою повітря зумовили значне зниження водності Дністра та його приток. Приплив до Дністровського водосховища становить близько 30% від норми.
«Станом на 8:00 28.05.2024 р. позначка рівня води у верхньому б’єфі становить 114,38 м, приплив води до Дністровського водосховища 90 м3/с. На даний момент позначка верхнього б’єфу не є критичною, наприклад для порівняння - у 2022, через маловоддя та низький рівень припливу, вона становила 112,57 м.
Дністровська ГЕС у регулюванні стоку річки Дністер керується рішенням Міжвідомчої комісії при Державному агентстві водних ресурсів України по встановленню режимів роботи водосховищ, завданням і вказівкам диспетчерської служби НЕК «Укренерго», забезпечуючи покриття пікових, добових та аварійних навантажень в енергосистемі», - наголосили в Укргідроенерго.
Наразі ситуація стабілізувалася, інтенсивне спрацювання водосховища припинилося.
«Слід також зазначити, що для забезпечення нижче розташованих населених пунктів водою, відповідно до затверджених Правил експлуатації водосховищ Дністровського комплексного гідровузла, Дністровська ГЕС зобов’язана проводити середньодобові витрати не менше ніж 110 м3/с. Враховуючи, що приплив на даний час менший за норму для даного періоду року, спрацювання водосховища може продовжуватися, і очікувано може складати декілька сантиметрів на добу», - додали в Укргідроенерго.
Читайте також, затоплений світ Бакота. Як українські села поглинув Дністер «задля прогресу».