Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
нд, 25 лютого
+7
$   38.35
  41.56

17 серп. 2022 15:40

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:50
Суспільство
0

19

0

Дивізіон збив шість «Калібрів» за три хвилини. Історія Дмитра Шумакова

Дивізіон збив шість «Калібрів» за три хвилини. Історія Дмитра Шумакова


Дивізіон збив шість «Калібрів» за три хвилини. Історія Дмитра Шумакова

З початку широкомасштабного російського вторгнення на рахунку зенітного ракетного дивізіону Повітряних Сил Збройних Сил України, яким командує підполковник Дмитро Шумаков, вже 30 уражених повітряних цілей ворога. А нещодавно військовий колектив цього підрозділу продемонстрував найвищий рівень професіоналізму — результативну стрільбу по шести цілях одночасно. За три хвилини бойової роботи шість російських крилатих ракет «Калібр» було відправлено добре відомим загарбнику шляхом.

З Героєм України журналіст вісника Міноборони АрміяInform говорив про чинники, які дозволили системі протиповітряної оборони країни не тільки вистояти у перші дні російської агресії, а й забезпечили можливість вже майже пів року нищити російську авіацію у, без перебільшення, промислових масштабах.

— Як ви зустріли широкомасштабне вторгнення?

— Зранку 24 лютого по дивізіону було завдано двох ударів, деяке обладнання було пошкоджено. Зайняли оборону — готувалися до можливого відбиття атак ДРГ та десанту, паралельно організували відновлення пошкодженої техніки. У перший день до підрозділу прибули його ветерани — повернулися до війська із заслуженого відпочинку на пенсії.

Офіцери, які проходять службу в дивізіоні є висококласними фахівцями, тому власними силами у стислі терміни вдалося відновити боєздатність.

12 березня підрозділ заступив на бойове чергування. І того ж дня ми збили три ракети.

— Ворог застосовує широкий спектр авіації і ракетного озброєння проти нашої держави. Наскільки швидко були вироблені дієві контрзаходи?

— Розуміння того, у який спосіб і по яких цілях працювати краще, дійсно, приходить лише з досвідом. Аналізували всю наявну інформацію, читали, ділилися практичним досвідом після перших уражень.

Нині маємо справу з більш складними для нас високошвидкісними цілями, ворог змінює тактику — змінює висоту польоту ракет, маршрути, активно маневрує. Ми теж знаходимо його вразливі місця — на війні всі навчаються дуже швидко, і ціна помилки може бути, на жаль, дуже високою.

— Що найбільше запам’яталося і вразило під час бойової роботи?

— Найбільше, напевно, запам’яталася стрільба по шести ракетах одночасно. Так сталося, що ворожі «Калібри» різко змінили напрямок руху, і шість цілей опинилися в зоні ураження нашого дивізіону.

Це було несподівано, але всі включилися, злагоджено та професійно спрацювали. Все відбулося буквально за 2–3 хвилини. Коли усвідомили, що це був масований удар і, дякуючи Богові, вдалося його відбити без жертв та втрат, що все вийшло так, як і мало б бути — ці емоції закарбувалися в пам’яті.

Тоді ворог випустив сім крилатих ракет «Калібр» із різних напрямків, і шість з них ми збили.

Загалом на даний момент наш дивізіон уразив уже 30 повітряних цілей.

— Знаю, що результат роботи військового колективу був високо оцінений.

— Так, бойові розрахунки були нагороджені державними нагородами, відзнаками президента України — людей не забувають.

— Незважаючи на гучно розрекламовані можливості новітніх російських ЗРК, справи в агресора йдуть кепсько. Чому їхні засоби ППО часто не можуть захистити навіть себе?

— Важко їм через те, що їхній ВПК — це мильна бульбашка, як і багато чого в росії. Вони чимало розповідають про унікальні можливості свого озброєння, роблять яскраво розфарбовану картинку новітньої бойової техніки, а всередині цих зразків мало що змінилося з радянських часів. Як і з російськими дорогами — урочисто відкрили відремонтований кілометр автошляху, а далі безкінечні ями. Так і з озброєнням — все мильна бульбашка.

— І не забуваймо також про їхнє друге споконвічне прокляття — персонал…

— Так, кваліфікація у військах — низька. Трапляється, звичайно, і підготований персонал, але здебільшого це теж намальована картинка.

— Розкажіть свою історію — як дізналися про те, що вам присвоєно високе звання Героя України?

— За два дні до нагородження мені повідомили, що потрібно їхати в Київ. А з якою метою — не знав до останнього моменту. Буквально за п’ять хвилин до урочистої церемонії мені з бойовим товаришем повідомили, чим нас нагородять.

Дивізіон збив шість «Калібрів» за три хвилини. Історія Дмитра Шумакова